2011 Spalio 02

Dviratininkai buvo raginami kelyje elgtis atsakingai

veidas.lt

Penktadienio vakarą Kėdainiuose ir Marijampolėje finišavo saugaus eismo kampanijos dviratininkams „Pirmoji taisyklė – saugumas“ antrasis etapas. Šiuose miestuose vykusių „Kritinės masės“ renginių metu gyventojai buvo informuojami apie dviračių saugos priemonių naudojimo svarbą, jiems buvo dalijami atšvaitai. Organizatorių teigimu, abiejuose renginiuose dalyvavo apie 200 dviratininkų.

Socialinės kampanijos „Pirmoji taisyklė – saugumas!“ antrojo etapo metu dviratininkai buvo raginami pasirūpinti savo saugumu kelyje – dėvėti šalmus, šviesą atspindinčias liemenes arba atšvaitus. Projekto ambasadore tapo geriausia 2010 metų Lietuvos sportininkė dviratininkė Simona Krupeckaitė.

 

Keturių „Kritinės masės“ važiavimų Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje ir Kėdainiuose bei specialaus renginio, skirto Dienai be automobilio, sostinėje metu dviratininkams buvo išdalinta virš 3 tūks. atšvaitų bei bukletų su svarbia eismo saugumo informacija.

Socialinę kampaniją inicijavusios susisiekimo ministerijos vadovo Eligijaus Masiulio teigimu, vienas pagrindinių projekto tikslų yra saugaus dviračio kultūros plėtra mūsų šalyje.

 

„Mūsų šalyje dviratininkai dažnai numoja ranka į saugumo reikalavimus, tačiau dviratis juk taip pat yra transporto priemonė, kurios vairuotojams galioja tokios pačios kelių eismo taisyklės, kaip ir kitiems. Šis ir kiti panašūs projektai kuria saugesnę aplinką Lietuvos gatvėse ir keliuose“, – teigia E. Masiulis.

 

Anot susisiekimo ministro, „Kritinės masės“ renginių metu dalijami atšvaitai padeda tamsuoju paros metu pastebėti dviratininkus net iš 150 metrų atstumo.

 

„Kritinė Masė“ – tai visame pasaulyje paskutinį mėnesio penktadienį vykstanti akcija, kurioje žmonės dviračiais ar savaeigiu transportu važinėjasi miestų gatvėmis. Pirmoji „Kritinė masė“ įvyko 1992 metais San Franciske (JAV), dabar ji vyksta daugiau nei 300 pasaulio miestų. Lietuvoje ši akcija pirmą kartą buvo surengta 2005 metais Vilniuje, šiuo metu „Kritinės masės“ renginiai taip pat vyksta Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kėdainiuose, Šilutėje, Radviliškyje ir Alytuje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...