2010 Gruodžio 23

Baltijos šalys

Dujų terminals – Latvijoje?

veidas.lt

Latvijos vyriausybės sudaryta investicijų koordinavimo taryba pritarė regioninio Baltijos salių suskystintų dujų importo terminalo statybai šioje šalyje.

Siekdama įgyvendinti 500 mln. eurų (1,726 mlrd. litų) vertės terminalo projektą Latvija ketina užsitikrinti Europos Komisijos (EK) finansinę paramą, įkuria taip pat pretenduoja Lietuva, Estija ir Suomija, laikraštį “Biznes&Baltįja” cituoja “Lietuvos žinios”.

Latvijos ir Lietuvos planuojami suskystintų dujų importo terminalų projektai pretenduoja į Briuselio finansinę paramą. Bendrą projektą planuoja įgyvendinti Suomija ir Estija.

“Įvertinus ekonominius ir regioninius veiksnius, aišku, kad reikia statyti vieną visam Baltijos regionui terminalą. Kaimyninių šalių konkurencinė kova netikslinga”, – pareiškė Latvijos ekonomikos ministras Artis Kamparas.

Jis įsitikinęs, kad būtent Latvija yra tinkamiausia vieta viso Baltijos regiono suskystintų dujų importo terminalui, nes ši valstybė, priešingai nei jos kaimynės, jau turi išplėtotą dujų tiekimo infrastruktūrą, kurioje svarbiausias objektas – Inčukalnio požeminė dujų saugykla.

Dar nėra pasirinkta, kurioje valstybėje projektas bus įgyvendintas. Tokį savo sprendimą Europos Komisija gali paskelbti jau 2011 metų vasario mėnesį.

+370 5 2058518

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...