2011 Liepos 21

Dujų terminalas – Kiaulės Nugaros saloje

veidas.lt

BFL

Neatmetama galimybė, kad suskystintų dujų terminalo pastatymas Kiaulės Nugaros saloje būtų laikinas sprendimas. Vėliau terminalas būtų perplukdytas į kitą vietą.

Kiaulės Nugaros sala šiuo metu parinkta kaip prioritetinė vieta terminalui, tačiau svarstomos galimos statybos vietos ir Būtingėje bei Melnragėje.

Klaipėdoje besilankanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad parenkant vietą terminalo statybai būtina įvertinti visas rizikas, atsakingai atlikti poveikio aplinkai vertinimą, atvirai informuoti žmones ir laikytis aukštų statybos ir aplinkosaugos reikalavimų.

Šalies vadovės teigimu, vieno svarbiausių energetinei nepriklausomybei projekto – suskystintų dujų terminalo statybų darbų tempai nepateisinamai lėti, tačiau padėtis keičiasi – Klaipėdos miesto savivaldybė, uostas ir AB “Klaipėdos nafta” pradeda dirbti išvien, kad terminalas būtų pastatytas kaip įmanoma greičiau.

Prezidentės įsitikinimu, Klaipėdoje vykdomi strateginiai projektai – suskystintų dujų terminalas, “NordBalt” jungtis, pirmoji Baltijos valstybėse atliekų deginimo ir biokuro kogeneracinė elektrinė – ne tik alternatyva rusiškoms dujoms, bet ir galimybė sumažinti šilumos ir elektros kainas. Šalies vadovė pabrėžė, kad plečiant AB “Klaipėdos nafta” importą galima užtikrinti konkurencingesnes degalų kainas.

Klaipėdos uostas, pasak Prezidentės, labai svarbus šalies ekonomikai, todėl ypatingas dėmesys turi būti skirtas ir visiems čia vykdomiems projektams. Sėkmingam uosto darbui ypač svarbus giliavandenio uosto projektas. Šalies vadovė pabrėžė, kad uosto plėtros planų neturi stabdyti biurokratiniai suvaržymai, bei paragino Klaipėdos miesto savivaldybę operatyviau priimti uosto plėtrai svarbius sprendimus.

D. Grybauskaitė Klaipėdos uoste susitiko su AB “Klaipėdos nafta”, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovais, miesto savivaldybės vadovais, susisiekimo ir energetikos ministrais, aplinkosaugos specialistais ir aptarė valstybei svarbius Klaipėdoje vykdomus strateginius projektus.

Popietę šalies vadovė plauks akvatorija ir apžiūrės uostą, galimą suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos vietą, lankysis AB “Vakarų laivų gamykla”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...