Veidas.lt Veidas.lt
Didžiojoje Britanijoje parduoti Oscaro Wilde’o laiškai

Didžiosios Britanijos aukcionas “Bamfords Auctioneers & Valuers” rugsėjo 24 dieną pardavė penkis rašytojo Oscaro Wilde’o (Oskaro Vaildo) laiškus už 33 tūkst. svarų sterlingų, pranešė BBC News.

Derbio mieste vykusiame aukcione laiškai buvo pardavinėjami po vieną, juos įsigijo vienas asmuo. Pradinė laiškų kaina siekė apie 10 tūkst. svaro sterlingų.

Penki O. Wilde laiškai 1887 metais rašyti žurnalo “Court & Society Review” redaktoriui Alsageriui Vianui (Alsageriui Vianui). Tai atskleidžia pašto rekvizitai ant vokų. Nuo 1885 iki 1887 metų rašytojas bendradarbiavo su keliais leidiniais, tarp kurių buvo ir minėtas žurnalas.

Aukciono aprašyme pažymima, kad viename laiške O. Wilde’as pateikia A.Vianui nepadorų pasiūlymą. Kituose laiškuose aptariamos “Court & Society Review” publikacijos. Neaišku, ar priėmė A.Vianas O. Wilde pasiūlymą. Laiškus aukcionas gavo iš A.Viano šeimos narių. Pasak šeimos legendos, jie buvo saugomi po užraktu iki pat jo mirties 1924 metais.

O. Wilde’as gimė Dubline 1854 metų spalio 16 dieną. Jis vienas žymiausių Europos dekadanso literatūros atstovų, išgarsėjęs savo esė, eilėraščiais, pjesėmis ir romanu “Doriano Grėjaus portretas”.

Didžiojoje Britanijoje rašytojas buvo persekiojamas dėl savo netradicinės seksualinės orientacijos ir buvo nuteistas dvejus metus kalėti. Paleistas iš kalėjimo jis išvyko į Prancūziją, kur 1900 metais mirė nuo ūmaus meningito.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

arrow1 komentaras

  1. Aurimas
    Aurimas
    2010-09-25 18:49

    Tai pala, pala. Iš pradžių rašo, kad Oskaras mirė 1924, o toliau 1900. Tai kuris teisingas? Veidas.lt redakcijai patarčiau atidžiau žiūrėti, ką rašo.

Komentuokite