2011 Vasario 17

Socialinis draudimas

Devyni iš dešimties “Sodros” skyrių nemokūs

veidas.lt

Daugelyje šalies rajonų pensijų gavėjų yra daugiau nei dirbančiųjų: pernai vos 5 teritoriniai “Sodros” skyriai surinko mokesčių tiek, kad jų užteko pensijų išmokoms, ir galėjo dotuoti likusius 45 skyrius, ketvirtadienį rašo “Verslo žinios”.

Padėtį apsunkina tai, kad dalis verslo regionuose palieka tik atstovybes, o būstines perkelia į Vilnių.

“Sodros” direktorius Mindaugas Sinkevičius pateikia pavyzdį: Panevėžyje mokamos 52884 pensijos, o apdraustųjų tėra 50581. Be to, ir dirbančiųjų atlyginimai vidutiniškai 12,5 proc. mažesni už šalies vidurkį.

Nors, pasak direktoriaus, kai dar nebuvo bankrutavęs “Ekranas”, miestas ne tik surinkdavo mokesčių tiek, kiek jam reikėjo, bet ir dotuodavo kitus. Tačiau pernai pensijoms mokėti Panevėžys pristigo daugiau kaip 110 mln. litų.

Kaunas, Klaipėda, Mažeikiai, Vilnius ir Visaginas – vos tiek teritorinių “Sodros” skyrių pernai surinko socialinio draudimo mokesčių, kurių užteko ne tik tose teritorijoje gyvenančių žmonių pensijoms: Vilnius surinko 1,8 mlrd. litų, Klaipėda -75,5 mln. litų, Visaginas – 33,5 mln. litų, Mažeikiai – 25 mln. litų, Kaunas – 9 mln. litų, daugiau nei jiems reikėjo. Todėl galėjo dotuoti kitas savivaldybes.

“Sodros” direktorius pažymi, kad Visagine mokama 6011 pensijų, bet mieste yra 9784 apdraustieji, o vidutinis visaginiečio atlyginimas 18 proc. didesnis už vidutinį apdraustųjų atlyginimą šalyje.

Tačiau Zarasuose, Širvintose, Šalčininkuose, Lazdijuose ir Anykščiuose surinktų pinigų neužteko net 40 proc. visų išmokų.

Padėtis skiriasi net daug pramonės įmonių turinčiuose miestuose. Utenoje pensininkų 1786 yra daugiau nei dirbančiųjų, o Mažeikiuose dirbančiųjų 3410 daugiau nei pensijų gavėjų. Be to, algos Mažeikiuose dešimtadaliu didesnės už šalies apdraustųjų algų vidurkį, o Utenoje – 5,4 proc. mažesnės.

“Sodros” vadovas teigia negalintis atskleisti informacijos, kuri įmonė daugiausia sumoka “Sodrai”, bet Lietuvoje, pasak jo, yra 37 draudėjai, kurie per metus “Sodrai” sumoka po daugiau kaip 4 mln. litų. O didžiausias apdraustųjų skaičius, “Sodros” duomenimis, yra “Maxima LT” – 12500 žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...