2011 Gegužės 20

Demografinė padėtis ir emigracijos tendencijos 2020 m.

veidas.lt

BFL

1. Per aštuonerius metus Vyriausybė privalės sukurti veiksmingą aukšto lygio specialistų iš užsienio pritraukimo strategiją.
2. Dėl emigracijos 2020 m. Lietuvoje labai stigs įvairių profesijų darbuotojų: inžinierių, IT specialistų, vairuotojų, medikų ir kt.
3. 2020 m., kaip ir šiandien, didžiausią dalį emigruojančiųjų sudarys jaunimas nuo 20 iki 34 metų, tačiau pats emigracijos srautas mažės.
4. Dėl emigracijos iki 2020 m. Lietuvoje šiek tiek susitrauks viešasis sektorius.
5. Po 8,5 metų dėl dirbančiųjų ir mokesčius mokančiųjų skaičiaus sumažėjimo šalyje “Sodra” turės dar didesnį deficitą, o Lietuvos pensininkams bus mokamos vienos mažiausių pensijų Europoje.
6. Į Lietuvą sugrįš tik 3–4 proc. naujosios kartos emigrantų.
7. 2020 m. Lietuvos laukia iššūkis, kai subręs vadinamoji emigracijos našlaičių karta, auganti be vieno ar abiejų gimdytojų.
8. Iki 2020 m. Lietuvoje, remiantis užsienio valstybių patirtimi, bus sukurta programa, skatinanti emigrantų investicijas į verslą Lietuvoje.
9. Ir po 8,5 metų pagrindinės emigracijos kryptys nesikeis – daugiausia bus traukiama į Didžiąją Britaniją, Airiją, Vokietiją, Ispaniją, Norvegiją ir JAV, t.y. ten, kur jau egzistuoja lietuvių emigrantų tinklai.
10.2020 m. keisis politinis diskursas apie emigraciją ir išvykusieji nebebus piešiami kaip savo valstybės išdavikai, pabėgėliai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...