2010 Rugsėjo 16

Teisėtvarka

Demaskuota PVM grobstytojų gauja

veidas.lt

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir prokuratūra smogė Vilniaus verslininkams – dėl sukčiavimo pareigūnai įtarimus pareiškė mažiausiai 20 asmenų, kurie įtariami pasisavinę 3 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Naujienų portalo delfi.lt žiniomis, fiktyvių sandorių byloje figūruoja ir du statybų bendrovės “Eikos statyba” darbuotojai.

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokuroras Vytautas Kukaitis ketvirtadienį patvirtino, kad po sėkmingo FNTT Vilniaus skyriaus pareigūnų tyrimo pavyko atskleisti dar vieną PVM grobstytojų grupuotę.

“Bendra fiktyvių sandorių suma – 3 milijonai litų, valstybei buvo padaryta žalos už maždaug pusę milijono”, – sakė prokuroras. Jo teigimu, yra areštuotas sukčiavimu įtariamų verslininkų turtas, todėl žala valstybei turėtų būti atlyginta.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas, “Eikos statybos” akcininkas Robertas Dargis sakė, kad du bendrovės darbuotojai “buvo sukūrę tinklelį”, kuriame buvo net apie 40 asmenų.

“Pareigūnai mums nieko nekomentavo, tik paprašė padėti atlikti dokumentų poėmį”, – sakė R. Dargis.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas leido suimti šešis įtariamuosius.

Kokios bendrovės yra susijusios su PVM grobstymu, prokuratūra kol kas nekomentuoja, tačiau užsiminė, kad jos susijusios su inžinerinėmis komunikacijomis, statybomis bei kompiuterių technologijomis.

FNTT Vilniaus skyriaus pradėtą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...