2011 Sausio 28

D.Grybauskaitė:

Dėl ūkio ministro turi būti duoti aiškūs atsakymai

veidas.lt

Dėl ūkio ministro Dainiaus Kreivio galimo interesų supainiojimo skirstant Europos Sąjungos paramą turi būti duoti aiškūs atsakymai, o pasitvirtinus žiniasklaidoje paskelbtai informacijai, premjeras su ministru turi prisiimti politinę atsakomybę, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tokią poziciją prezidentės atstovas spaudai perdavė, kai pasirodė informacija dėl ES paramos skyrimo ministro motinos įmonei.

“Turi būti duoti aiškūs atsakymai į visus klausimus – tiek dėl galimų tarnybinės etikos pažeidimų, tiek dėl parašų ir paramos skirstymo įmonėms. Atsakymus turi duoti ir ministras, ir premjeras, ir institucijos, kurios tiria ir gali tai paaiškinti”, -sakė prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

“Jei viešumoje paskelbta informacija pasitvirtintas, tai premjeras ir ministras turėtų prisiimti politinę atsakomybę ir priimti politinius sprendimus”, – sakė prezidentės atstovas.

Jis pabrėžė, kad D.Grybauskaitė reikalauja, jog skaidrumo, sąžiningumo ir atvirumo principai būtų taikomi visiems politikams ir pareigūnams.

Ūkio ministras D.Kreivys ketvirtadienį pareiškė, kad prieš jį vykdoma šmeižto kampanija ir kad su jo šeima susijusios įmonės negavo naudos iš to, kad jis yra ministras.

Skandalas kilo, kai spauda ketvirtadienį paskelbė, kad D.Kreivio motinos Florentinos Kreivienės iš dalies valdoma bendrovė Specializuota komplektavimo valdyba  ir bendrovės “Dalsta” bei ir “Bikusta” gavo maždaug 6 mln. litų Europos Sąjungos lėšų.

Pernai rugsėjį ūkio ministras pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta ES parama dviem projektams, kurių konkursus laimėjo minėtos bendrovės – Karoliniškių gimnazijos renovacijai skirta daugiau kaip 2,34 mln. litų, o “Ąžuolyno” mokyklai – 3,64 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. fth fth rašo:

    tai va kokie vis tik yra konservatoriai kaip Kreivys, Kubilius ir jo sekmaidikas navickas vilius, Darius Indriūnas, Larisa Dmitrijeva, Vidas Urbanavičius ir t.t.t. Žmonės gerieji n e b a l s u o k i m e daugia už konservatorius nei savivaldos rinkimuose, nei į Seimą, ga lu t i n a i sunaikins Lietuvą ir jos žmones


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...