2010 Lapkričio 02

L. Karalius, A. Sacharukas

Dėl apkaltos šaukiamas nenumatytas Seimo posėdis

veidas.lt

Dėl apkaltos dviem parlamentarams Seimo valdyba nusprendė trečiadienį šaukti nenumatytą Seimo plenarinį posėdį.

Posėdyje parlamentarai bus supažindinti su Konstitucinio Teismo išvada, kuria opozicinės Krikščionių partijos frakcijos nariai Aleksandras Sacharukas ir Linas Karalius pripažinti šiurkščiai pažeidę Konstituciją ir sulaužę priesaiką.

Bus pateiktas protokolinio nutarimo projektas, kad Seimas šių parlamentarų mandatų panaikinimo klausimą nagrinėtų lapkričio 11 dieną, BNS informavo Seimo pirmininkės Irenos Degutienės atstovas spaudai Juozas Ruzgys.

Seimo statutas numato, kad įsigaliojus KT išvadai, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, veiksmai prieštarauja Konstitucijai, artimiausiame plenariniame posėdyje su ja supažindinami Seimo nariai.

Jei išvadoje konstatuojama, kad asmuo šiurkščiai pažeidė Konstituciją ar sulaužė priesaiką, Seimas priima sprendimą svarstyti asmens, kuriam taikoma apkalta, Seimo nario mandato panaikinimą.

Priėmęs tokį sprendimą, Seimas paskiria posėdžio dėl Seimo nario mandato panaikinimo svarstymo datą, o svarstymo data turi būti paskirta ne anksčiau kaip po 7 dienų.

Seimo statutas numato, kad atskiru nutarimu turi būti balsuojama dėl kiekvieno KT paskelbto epizodo, balsuojama slapta. Norint priimti sprendimą panaikinti Seimo nario mandatą, reikia ne mažiau kaip 85 parlamentarų balsų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...