2010 Gruodžio 28

Teisėsauga

Dažniausiai vagiamos BMW ir Mercedes dalys

veidas.lt

Šalies draudimo rinkos lyderis “Lietuvos draudimas” registruoja išaugusį automobilių dalių vagysčių skaičių. Dar nesibaigus metams įvairių dalių pavagiama net 62 proc. daugiau nei per visus 2009 metus.

Ilgapirščius masina ne tik navigacijos įranga, magnetolos, oro pagalvės, bet ir įvairios apdailos dalys: juostelės, grotelės, taip pat parkavimo jutikliai, veidrodėliai, visų rūšių žibintai, valstybiniai numeriai, valytuvai, ratai ir bamperiai. “Lietuvos draudimas” šiemet jau užregistravo beveik 900 automobilių dalių vagystes.

“Vagišiai tikrai nepraeis pro ne vietoje padėtą, nesaugomą daiktą, todėl fiksuojame tokių vagysčių, kai iš neužrakinto automobilio dingsta daiktai, magnetolos. Ilgamečiai stebėjimai rodo, kad vagiama ir “pagal užsakymą”: nuo vienų automobilių “nurinktos” dalys atsiduria ant kitų ar nelegalios prekybos vietose. Tokius atvejus aiškinasi policija, tačiau įrodyti – sunku, todėl galime daryti prielaidą, kodėl karts nuo karto suaktyvėja konkrečių dalių vagystės”, – komentuoja “Lietuvos draudimo” Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Statistiškai didžiausia tikimybė rasti apvogtą automobilį yra BMW savininkams. Vagys pasisavina šios markės automobilių apdailos juosteles, parkavimo įrangos jutiklius, veidrodėlius, priešrūkinius žibintus ir bamperius. Jei vairuojate Mercedes markės automobilį, greičiausiai neteksite apdailos juostelių bei veidrodėlių. Audi savininkams didesnė tikimybė netekti magnetolų, bamperių, priešrūkinių žibintų bei ratų gaubtų. O iš VW markės automobilių detalių daugiausiai pavagiama žibintų, magnetolų ir gaubtų. Navigacija dažniausiai išplėšiama iš Lexus, o oro pagalvės iš Lexus bei Alfa Romeo markių automobilių.

Daugėja automobilių vagysčių

Šiemet rudenį suaktyvėjo ir mašinų vagys. Jie ėmė vogti iki šiol laikytas “nepaklausiomis” Škodas ir Hondas. Dar nesibaigus gruodžiui, iki Kalėdų buvo pavogta 12 “Lietuvos draudime” draustų automobilių. Tiek vagims ne visuomet pavyksta pavogti per visą mėnesį. Ypač nuostolingi buvo rugsėjo ir spalio mėnesiai – vagys pasisavino dukart daugiau automobilių nei liepą.

Vidutinė vagystės žala sudaro 25 tūkst. Litų.

Draudimas atlygina automobilio vagystės ar automobilio dalių vagystės nuostolius tuo atveju, jei jis yra apdraustas savanorišku transporto priemonių (kasko) draudimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...