2010 Balandžio 15

Vagystės

Vagysčių skaičius auga, o vagys – įžūlėja

veidas.lt

Policijos duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje buvo užregistruota beveik 39,6 tūkst. vagysčių. Neatslūgstanti vagysčių banga lėmė, kad pernai 100 tūkst. gyventojų teko 1185 vagystės, o tai net 141 vagyste daugiau nei 2008 metais. Tačiau nerimą kelia ne tik vagysčių skaičiaus augimas, bet ir vagių polinkis įžūlėti, rašoma “Ergo Lietuva” pranešime.

Vis dažniau vagys ir plėšikai į svetimą turtą kėsinasi vidury baltos dienos ir net tai, kad patalpose yra žmonių, nebūtinai tampa jiems kliūtimi. Keičiasi ir vagių veikimo būdai. Pavyzdžiui, bankomatų traukimą trosais pakeitė jų sprogdinimai, vagys vis dažniau į patalpas braunasi kiaurai per sienas ar stogą. Be to, auga ir vidutinė vagystės metu patiriama žala. Ji per šių metų pirmus du mėnesius siekė beveik 2 tūkst. litų, tuo tarpu praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu ilgapirščiai sukeldavo penktadaliu mažesnę žalą.

Įprasta, kad vagys braunasi per duris, langus, tačiau pastaruoju metu po įsilaužimo kartais tenka lopyti skyles sienose ar net stoge. Draudimo bendrovės duomenimis, tokių vagysčių metu padaroma penktadaliu didesnė žala nei įprastai. Yra užregistruota atvejų, kuomet per sieną ar stogą įsilaužę vagys klientams sukėlė daugiau nei 50 tūkst. litų nuostolių.

Pastaruoju metu draudikai registruoja vis daugiau atvirų vagysčių, kai pagrobiamos keleivio pusėje padėtos moterų rankinės. Neretai vagys pačiumpa ne tik ant sėdynės padėtą rankinę, bet ir nešiojamąjį kompiuterį. „Paprastai tokios vagystės įvyksta sustojus prie šviesoforo arba automobilių statymo aikštelėse, kol vairuotojos sėda į automobilį. Vagystė vyksta žaibiškai – vagis atsidaręs dureles čiumpa nužiūrėtą daiktą ir sprunka“, – pasakoja Draudimo bendrovės Turto draudimo departamento direktorius Tomas Nenartavičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...