2011 Balandžio 27

Tyrimas

Dažniausiai grotos dainos

veidas.lt

BFL

Išanalizavus 24 Lietuvoje transliuojamų radijo stočių grojaraščius, paaiškėjo, kad 2010 m. jų eteryje dažniausiai skambėjo Marijono Mikutavičiaus daina „Ar mylit ją jūs (aš tikrai myliu Lietuvą)“, o dažniausiai radijuje grojama grupe tapo SEL.

Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos, kuri minima balandžio 26 d., proga populiariausius šalies atlikėjus ir grupes sveikina Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA).

Be SEL, pernai keturiomis dažniausiai grojamomis grupėmis taip pat tapo „Pikaso“, „69 Danguje“, „Biplan“ ir „Mango“. O tarp populiariausių dainų – „Nupiešiu“ (SEL), „Laivai nutols“ (Amberlife ir Lina Joy), „Eastern European Funk“ („Inculto“) bei „Running fast“ (Donatas Montvydas).

Ilgąjį savaitgalį gimtadienius šventę M. Mikutavičius ir SEL lyderis Egidijus Dragūnas džiaugėsi žinia, kad jų dainos tapo populiariausiomis, tačiau jos nesureikšmino. „Naujiena tikrai netikėta, bet maloni. Visada sakiau, kad kai kuri dainą, tai darai ne dėl to, kad ji taptų grojamiausia. Taip negalvoji, bet jeigu pavyksta – puiku“, – sakė M. Mikutavičius. Jam antrino E. Dragūnas: „Gera žinia, nesitikėjau, negalvojau. Ir puiki gimtadienio staigmena! Džiugu, kada dirbi ir tau sekasi“.

Kaip pagrindiniai atlikėjai pernai dažnai buvo grojami ir Alanas Chošnau, Violeta Tarasovienė, Andrius Mamontovas, Mantas Jankavičius. Grojamiausiais instrumentalistais tapo Alexander Ten, Marijus Adomaitis, Stanislovas Stavickis – Stano. Iš muzikos leidybos įmonių praėjusiais metais dažniausiai buvo grojami „Naujosios melodijos“, „Zuzi leidybos“ ir „Monako produkcijos“ išleisti kūriniai.

Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena minima nuo 2000 m. O balandžio 26 diena pasirinkta dėl to, kad šią dieną 1970 m. įsteigta Tarptautinė intelektinės nuosavybės organizacija (World Intellectual Property Organization), kuriai priklauso ir Lietuva.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...