2012 Balandžio 12

Daugėja žmonių, sudarančių išankstines kremavimo sutartis

veidas.lt

Vos prieš keturis mėnesius Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje atidarytas pirmasis šalyje krematoriumas jau veikia visu pajėgumu – kasdien kremuojami vidutiniškai penkių mirusiųjų palaikai.

Kaip teigia krematoriumą valdančios UAB „K2 LT“ direktorius Vytenis Labanauskas, daugėja žmonių, kurie atvyksta pasidomėti, kaip veikia krematoriumas, kaip kremuojami palaikai, ir išreiškia norą sudaryti išankstines palaikų kremavimo sutartis. Mat jei velionis nebūna raštu išreiškęs išankstinės valios dėl laidojimo būdo, reikia artimųjų sutikimo palaikams kremuoti.
Prieš keletą savaičių „K2 LT“ atstovai kėdainiškiams surengė atvirų durų dienas krematoriume – pasisekimas buvęs toks didelis, kad po Velykų nutarta atvirų durų dienas pakartoti. Be to, norint pristatyti šią lietuviams neįprastą laidojimo paslaugą, buvęs susuktas ir filmas apie palaikų kremavimą.
Ir, kad ir kaip makabriškai skambėtų, atsiranda vis daugiau žmonių, kurie atlydėję į Kėdainius kremuoti giminaičio ar bičiulio, nesibodi per specialiai įrengtą langą arba kompiuterio monitorių stebėti viso kremavimo proceso. „Patys artimiausi velioniui žmonės, prislėgti netekties, to paprastai nelinkę žiūrėti. Kremavimą stebi tolimesni giminaičiai ar bičiuliai“, – pasakoja V.Labanauskas.
Be to, atsiranda ir pavienių pageidavimų – pripildyti medalioną mirusio artimojo pelenų. Nors JAV išpopuliarėjusia dar viena makabriška paslauga – iš kremuoto velionio pelenų pasigaminti žiedą ar pakabuką su dirbtiniu deimantu (mat anglies, grafito ir deimanto cheminė formulė ta pati) – lietuviai dar nesusidomėjo. „Jei tokių pageidavimų būtų, galėtume tai padaryti, bet paslauga – iš velionio pelenų pagaminti dirbtinį deimantą – atsieitų keliolika kartų brangiau, nei nusipirkti tikrą deimantą. Tiesa, Vakarų Europoje kremuotojai tokių prašymų sulaukia vis dažniau“, – tikina V.Labanauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...