2010 Birželio 25

Statybos

Daugėja daugiabučių statybų

veidas.lt

Šiemet nekilnojamojo turto agentūros “Ober-haus” vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovas Saulius Vagonis geresnių ženklų mato daugiabučių namų statybos rinkoje.

“Ober-haus” specialistų skaičiavimais, šiuo metu Vilniuje statoma arba artimiausiu metu bus pradėta statyti devyni daugiabučiai namai, kuriuose bus įrengta apie 800 butų. Priminsime, kad pernai pradėtų statyti daugiabučių Vilniuje buvo vos vienas, 2008 m. – 25, 2007 – 59. “Dešimt, palyginti su šešiasdešimt, skamba neįspūdingai, tačiau tai dešimt kartų daugiau negu vienas daugiabutis”, – pabrėžia S.Vagonis.

Pasak jo, daugiabučių statybos projektus ima gaivinti tos statybų bendrovės, kurios turi nuosavo kapitalo, patirties ir palaiko gerus santykius su bankais. Pavyzdžiui, “Eika” šiemet tęs projektus Pilaitėje ir Santariškėse, “Hanner” toliau plėtos kvartalą “Bajorų kalvos”, “Realco” – “Ozo parką”, “Vilmesta” dirbs Pilaitėje, “Via Sportas” – “Helios city”. “Bendrovės “YIT Kausta” bei “Merko statyba” taip pat deklaruoja plėtosiančios naujus projektus, bet jie, matyt, bus pradėti šiek tiek vėliau – metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje”, – sako S.Vagonis.

“YIT Kaustos” gen. direktoriaus pavaduotojas Darius Vilkas tvirtina, kad jų bendrovė Kaune, Vytauto gatvėje, prieš du mėnesius pradėjo statyti 81 buto gyvenamąjį namą, kurį ketina baigti dar iki šių metų pabaigos. Projektas buvo pradėtas 2008 m. rudenį, tačiau 2009 m. žiemą sustabdytas dėl krizės. Kodėl darbai atnaujinti? “Dabar pats palankiausias momentas tęsti statybas, nes atpigo kai kurios statybinės medžiagos, sumažėjo darbo užmokestis. Be to, manome, kad butai baigiami išparduoti ir ateis momentas, kai rinkoje bus butų trūkumas”, – prognozuoja D.Vilkas.

Dėl kitų projektų įmonė kol kas neapsisprendė – netrukus pradės pardavinėti butus Kaune ir, atsižvelgdama į tai, kaip seksis, spręs, ar juos plėtoti. “Jei bus paklausa, pasiūlysime ir daugiau – turime sklypų ir Vilniuje, ir Klaipėdoje, ir Kaune. Projektavimas juose tęsiamas”, – sako pašnekovas.

Pašnekovas neslepia, kad šiemet įmonė turi daugiau darbų negu pernai. “YIT Kausta” aktyviai dalyvauja ir rangos projektuose – stato gamyklą, naują VU biblioteką, vykdo keletą ligoninių renovavimo projektų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...