2010 Rugsėjo 30

Pataisos

D. Grybauskaitė – prieš lėšų rinkimą daugiabučių remontui

veidas.lt

Prezidentė teigia, jog gyventojų negalima privalomai įpareigoti kaupti daugiabučių remontui. Ji teigia nepasirašysianti tai numatančių Civilinio kodekso pataisų.

“Pirmiausia – prievartinio kaupimo neturi būti”, – Seime žurnalistams ketvirtadienį sakė Dalia Grybauskaitė.

“Šiandieną Civilinis kodeksas numato, kad bendrija gali pati nuspręsti – kaupti ar ne – 50 proc. plius vieno balso persvara. Dabartinių pasiūlymų, kad tik ketvirtis gyventojų gali apspręsti, ką turi daryti trys ketvirčiai – aš nepasirašysiu ir nepalaikysiu”, – kalbėjo prezidentė.

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui įpareigoti daugiabučių gyventojus kas mėnesį mokėti įmoką daugiabučio remontui. Civilinio kodekso pataisose siūloma, jog gyventojams sprendžiant dėl remonto ir iš karto nesurinkus 50 proc. plius vieno balso, antrą kartą šaukiamame susirinkime užtektų ketvirtadalio balsų.

Tai, kad klausimas “iš tiesų diskusinis”, trečiadienį sutiko ir energetikos ministras Arvydas Sekmokas. Aplinkos viceministras Arūnas Zabulėnas trečiadienį taip pat teigė negalintis pasakyti, kokia bus privalomai renkamų įmokų kaupimo ir naudojimo tvarka.

Aplinkos ministerija siūlo Civiliniame kodekse numatyti, kad įmoka priklausytų nuo namo “atstatomosios vertės, jo gyvavimo trukmės normatyvo ir esamos techninės būklės”. Kaip būtų skaičiuojamos, saugomos ir naudojamos lėšos, nustatytų Vyriausybė. Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas yra užsiminęs, kad mokestis galėtų sudaryti kelis centus už kvadratinį metrą.

Civilinio kodekso pataisoms dar turės pritarti Seimas, o jos įsigaliotų tik pasirašius šalies prezidentei.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. as as rašo:

    Tai yra prievarta. Ir taip kai reikia atlikti kokius darbus yra mokama. Nes aš pvz. nepasitikiu, kad tie pinigai bus panaudoti pagal paskirtį, arba neaišku kur nusės.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...