2014 Sausio 23

Darbuotojus IT saugumo moko naudodamos vidinius resursus

veidas.lt


Daugelis bendrovių personalo informacinio saugumo mokymus vykdo išnaudodamos vidinius IT departamentus, užuot samdydamos išorinį IT konsultantą arba šią užduotį patikėdamos vidiniams personalo atrankos ir plėtros skyriams.

Šią išvadą priėjo tarptautinės analitinės bendrovės „B2B International“ specialistai, kartu su „Kaspersky Lab“ atlikę viso pasaulio bendrovių apklausą „Global corporate IT security risks 2013“. Apklausa taip pat parodė, kad 4 iš 5 vidinių saugumo incidentų, vykusių bendrovėse dažniausiai per pastaruosius 12 mėnesių, buvo susiję su darbuotojų veikla.

Daugelis bendrovių mano, kad supažindinti personalą su rizikomis IT saugumo srityje ir būdais jų išvengti turi bendrovės IT departamentas, nors jo pagrindinės funkcijos nesusijusios su darbuotojų švietimu. Papildomas krūvis turi įtakos darbo našumui: apklausos dalyviai teigė, kad IT departamentas paprastai neturi laiko mokyti darbuotojus. Išeitis iš šios situacijos – samdyti išorinį IT konsultantą, turintį mokymų patirties. Tačiau šia galimybe naudojosi tik 12 proc. apklaustų bendrovių.

Didžiausias procentas bendrovių, kuriose personalo mokymus vykdo IT departamentas, yra Artimųjų Rytų šalyse (73 proc.), Japonijoje (72 proc.) ir Šiaurės Amerikoje (71 proc.). Išorinį IT konsultantą dažniausiai samdo Lotynų Amerikos (16 proc.) bei Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono bendrovės.

Švietimo svarbą pripažįsta absoliuti bendrovių dauguma, tik 4 proc. apklaustųjų visame pasaulyje pranešė, kad jų bendrovėse nepraktikuojamas IT saugumo mokymas. Tačiau korporatyvinio švietimo kokybė lieka abejotina – darbuotojų žinios apie kibernetines grėsmes tiesiogiai susijusios su IT saugumo bendrovių politikos vykdymu ir bendru apsaugos nuo kibernetinių grėsmių lygiu. Apie 39 proc. apklausos dalyvių pranešė, kad jų bendrovių darbuotojai ne visada laikosi informacinio saugumo taisyklių.

Nors darbuotojai gali puikiai žinoti apie IT grėsmes, sėkmingų kibernetinių atakų galimybės lieka labai didelės, todėl būtina naudoti inovatyvius apsaugos sprendimus bendrovės IT infrastruktūros saugumui užtikrinti. Tokiu sprendimu gali tapti „Kaspersky Endpoint Security for Business“, kurio funkcijos leidžia efektyviai valdyti bendrovės IT infrastruktūrą.

Papildoma informacija:
http://www.kaspersky.com.

Informacijos apie sprendimus Lietuvoje galima rasti platintojo tinklalapyje
www.kaspersky.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...