2012 Liepos 12

Vaikų atostogos prie kompiuterio

veidas.lt

Kaspersky Security Network debesų technologijos stebėjimo ir greitojo reagavimo sistemos duomenimis, birželio mėn. iš 150 741 „Tėvų kontrolės“ funkcijos suveikimo atvejų, užfiksuotų Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje, dauguma (60% atvejų) įvyko bandant apsilankyti pornografijos puslapiuose. Antrąją vietą (15%) užima bandymai apsilankyti uždraustuose socialiniuose tinkluose, trečiąją (12%) – bandymai parsisiųsti piratinę programinę įrangą. Be to, birželį, palyginus su geguže padaugėjo „Tėvų kontrolės“ funkcijos suveikimų socialinių tinklų kategorijoje.

 

Vaikams nepageidaujamo interneto turinio prieigos ribojimo birželio statistika rodo gana vienodą paskirstymą dieną nuo 10:00 iki 24:00 val. Mokslo metais didelis aktyvumas buvo pastebimas po pietų, kai vaikai grįždavo iš mokyklos ir sėsdavo prie kompiuterio be tėvų priežiūros. Per moksleivių atostogas „Tėvų kontrolės“ funkcijos, aktyvuojamos tėvų siekiant apsaugoti vaikus nuo nepageidaujamo interneto turinio, suveikimo atvejų sumažėjo beveik du kartus.

 

Tėvų kontrolės“ funkcijos suveikimo atvejų skaičiaus mažėjimo tendencija yra susijusi su tuo, kad vasarą dauguma vaikų išvyksta atostogų ir mažiau laiko praleidžia prie kompiuterio. Tačiau tais atvejais, kai jie vis dėlto lieka namuose, rizika, kad vaikai apsilankys nepageidaujamo turinio svetainėse išauga, kadangi dabar jie turi daugiau laiko be tėvų priežiūros“, – pastebi „Kaspersky Lab“ vykdomasis direktorius Baltijos šalims, Vengrijai, Čekijai ir Slovakijai Andis Šteinmanis.

 

Vaikų ir paauglių apsaugai nuo grėsmių, susijusių su naršymu internete, „Kaspersky Lab“ antivirusiniuose produktuose Kaspersky Internet Security 2012 ir Kaspersky PURE

aktyvuota „Tėvų kontrolės“ funkcija, kuri leidžia kontroliuoti kompiuterio naudojimo ir naršymo internete laiką, tam tikrų programų paleidimą, riboti failų parsisiuntimą iš interneto, o taip pat kontroliuoti bendravimą socialiniuose tinkluose. Be to, „Tėvų kontrolė“ leidžia peržiūrėti statistikos ataskaitas apie vaiko veiksmus su kompiuteriu.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...