2012 Spalio 16

Darbo partija daugiamandatėje apygardoje gaus 17, socialdemokratai 15 mandatų

veidas.lt

seime_1473

Į antrąjį turą vienmandatėse apygardose daugiausiai išėjo Darbo partijos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų. Truputį atsiliko socdemai.

Antrasis rinkimų turas po dviejų savaičių vyks 68 vienmandatėse apygardose, trijose Seimo nariai išrinkti pirmajame ture – socialdemokratas Algirdas Butkevičius Vilkaviškyje, “darbietė” Virginija Baltraitienė – Kėdainiuose, Lietuvo lenkų rinkimų akcijos atstovas Leonardas Talmontas – Vilniaus-Šalčininkų apygardoje.

Antrajame ture dėl Seimo nario mandato varžysis 36 Darbo partijos ir 35 konservatorių kandidatai. Į antrąjį turą taip pat pateko 28 socialdemokratai, devyni Drąsos kelio partijos kandidatai, aštuoni partijos “Tvarka ir teisingumas” atstovai, po šešis Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovus, keturi savarankiškai išsikėlę kandidatai, du Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, du Liberalų ir centro sąjungos atstovai.

 

Tarp pirmaujančiųjų apygardose pirmajame ture daugiausiai – konservatorių (23), socialdemokratai pirmi 18 apygardų, “darbiečiai” – 13 apygardų, į šiuos skaičius įtraukti ir jau pirmajame ture išrinkti kandidatai.

Partijos “Tvarka ir teisingumas” kandidatai pirmauja penkiose apygardose, Liberalų sąjūdžio bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai – keturiose, “valstiečiai” ir savarankiški kandidatai – dviejose apygardose.

Rinkimų komisijos pranešimu, daugiamandatėje apygardoje daugiausiai balsų – 19,84 proc. – gavusi Darbo partija pretenduoja gauti 17 mandatų.

Antri su 18,38 proc. balsų likę socialdemokratai gauna 15 mandatų, o treti esantys konservatoriai su 15,05 proc. balsų – 13 mandatų. Po septynis mandatus pasidalijo 8,56 proc. balsų gavęs Liberalų sąjūdis ir 7,97 proc. balsų surinkęs Drąsos kelio partija. Šešis mandatus su 7,31 proc. balsų gauna partija “Tvarka ir teisingumas”, penkis mandatus – 5,84 proc. balsų gavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...