2011 Liepos 26

Darbo grupė dėl M. Golovatovo neperdavimo susitiks Austrijoje

veidas.lt

BFL

Po dvišalio Lietuvos ir Austrijos teisingumo ministrų susitikimo sudaryta darbo grupė Austrijoje susitiks kitą ketvirtadienį (š.m. rugpjūčio 4 d.).

Iki tol su austrais bus intensyviai bendraujama teikiant jiems patikslinančius klausimus, į kuriuos Lietuva kol kas negavo pakankamai išsamios informacijos, prašoma naujų duomenų, reikalingų faktinėms aplinkybėms dėl sprendimo neperduoti M. Golovatovo priėmimo ištirti.

„Tiesa, kol kas tenka konstatuoti, kad austrai nerodo tokio didelio operatyvumo tiriant visas šio incidento aplinkybes, kokį pademonstravo priimant sprendimą paleisti vieną pagrindinių sausio 13-osios įvykių įtariamųjų. Tačiau tikiuosi, kad iki tol, kol lietuviai nuvyks į Austri ją, mums pavyks iš austrų gauti daugiau informacijos ir duomenų apie situaciją nei iki šiol, o mūsų darbo grupės atstovams Austrijoje pavyks patikrinti pateiktus ir surinkti trūkstamus faktus“, – sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Abiejų šalių ekspertų darbo grupė sudaryta iš kiekvienos šalies Generalinės Prokuratūros bei Teisingumo ministerijų atstovų. Jai pavesta ištirti tik faktines aplinkybes, palyginti šį įvykį su įprasta austrų institucijų darbo praktika, gauti atsakymus apie tokio sprendimo priėmimo eigą. Darbo grupės surinkta informacija bus atrama Lietuvos tolimesniems politiniams ir teisiniams sprendimams dėl šios situacijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...