2011 Balandžio 12

Darbo rinka

Darbais Vokietijoje labiausiai domisi vyresni lietuviai

veidas.lt

Įdarbinimo užsienyje įmonių atstovai pastebi, kad galimybe dirbti Vokietijoje daugiausia domisi vyresni Lietuvos gyventojai – ypač moterys. “Apie 70 proc. besikreipiančiųjų yra vyresni nei 50 metų. Anksčiau tokio amžiaus sudarydavo tik apie 20 proc. norinčiųjų dirbti užsienyje. Šiuo metu Lietuvoje penkiasdešimtmečiams problematiška įsidarbinti, o pensija dar tolokai, tad darbo užsienyje jie labai ieško”, – tvirtina įdarbinimo tarpininkavimo agentūros “Aulina” direktorė Rita Biliukaitė.

Daug paklausimų iš vyresnio amžiaus moterų, norinčių vykti dirbti į Vokietiją, sulaukia ir įmonė “Baltic Union”. “Vyresnio amžiaus moterų kreipiasi tikrai nemažai, visos nori dirbti auklėmis ar namų šeimininkėmis. Kodėl? Anksčiau Lietuvos mokyklose daugiau mokydavo vokiečių kalbos. Be to, Vokietija arčiau, o Lietuvoje vyresnio amžiaus žmonėms darbo nėra”, – antrina įmonės komercijos direktorius Jonas Lukauskas.

Anot jo, Vokietijoje atlyginimai didesni nei Jungtinėje Karalystėje ar Kipre. Pavyzdžiui, mažiausia alga auklei Vokietijoje siekia 800 eurų, o dažnai ir 1000–1100 eurų, be to, siūlomas nemokamas maitinimas ir pragyvenimas.

Vokiečiai darbdaviai Lietuvoje dažniau ieško specialistų, o ne juodadarbių. “Didžiojoje Britanijoje daugiausia siūloma dirbti pakuotojais fabrike, žemės ūkyje, o Vokietijoje juodadarbių tikrai nereikia, tokiems darbams užtenka turkų, kurių ten trys milijonai. Dirbti Vokietijoje ieškoma auklių su geromis rekomendacijomis, seselių, gydytojų, laivų apšiltintojų”, – atskleidžia J.Lukauskas.

Įdarbinimo agentūrų atstovai sako, kad kol kas antplūdžio nesulaukia nei iš Vokietijos darbdavių, nei iš norinčiųjų išvykti tautiečių. “Nors kalbama, kad gegužę atsivėrus Vokietijos darbo rinkai reikės daug žmonių, kol kas to poreikio nejaučiame. Šiuo metu daugiausia darbuotoj reikia Kipre – darbo vietų šimtai, bet tiek žmonių  nėra, nes lietuviai labiausiai nori važiuoti dirbti į Norvegiją”, – apibendrina J.Lukauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. kišas kišas rašo:

  Rado is ko komentarus imti :(
  AULINA,EUROSTAFF,SKANDI.LT AR TOPJOB, noriu pranesti kad jos veikia
  vieningu principu visoje lietuvoje ir ju visu bendra savininke yra
  AULINA o jos direktorė Rita Biliukaitė. Viskas vyksta labai paprastai:jūs nueinate i agentura jums yra
  pasiulomas darbas tarkim norvegijoje kiausiniu fabrike,sumokate 200lt
  registracijos mokesti,tada jums pasako ateiti po 3 savaiciu jums bus
  pasiulytas darbas,tada jūs ateinate ir jums parodo darbo pasiūlymo
  laiska,kuriame parašyta kokiame mieste ir kuo jūs dirbsite,po to yra
  prašoma dar 600 lt idarbinimo patvirtinimui ir pasakoma kad teks palaukti
  apie menesi iki darbdavio patvirtinimo ir numatytos išvykimo datos.
  Praėjus vienam mėnesiui jūs gaunate laiška,kad jūsų išvykimo data
  yra keičiama,nes dėl nenumatytų aplinkybių nebeliko šiuo metu darbo
  jūsų planuojamoje vykti vietoje,jums tada yra siūloma palaukti dar
  kažkur panašiai apie mėnesį ir jūs dar laukiate.
  Praėjus dar vienam mėnesiui jūs gaunate laiška,kad šiuo metu darbo
  toje vietoje nėra,bet mes galime jums pasiūlyti skubų išvykimą į
  angliją,tada jūs aišku nesutinkate su pasiūlymu,nes akivaizdu kad nėra
  jokio patikimumo tik afera,jūs klausiate kaip atgauti sumokėtus pinigus
  ir jums yra atsakoma,kad tie pinigai yra panaudoti darbo paieškoms
  užsienyje,šiuo atveju norvegijoje ir jie yra negražinami(LABAI MAŽA
  TIKIMYBĖ,KAD IŠVIS TO DARBO TEN BUVO APLAMAI IEŠKOTA:)Paklausius kodėl
  yra taip daroma-jums atsakoma paprastai-kilus ginčams mes jums siūlome
  spręsti įstatymais numatyta tvarkai t.y. teismuose.
  Taigi,mieli tautiečiai būkite labai atsargūs,nes viska ka mes čia
  surašėme yra visiška tiesa,dabar yra arti 100 žmonių kurie galvoja
  kaip atgauti įmokėtus pinigus, apie kokį darba nėra net kalbos.
  Mes esame suinteresuoti sustabdyti arba visiškai sunaikinti tokių
  agentūrų egzistavimą,nes yra apgaudinėjami žmonės be jokios
  sąžinės

 2. Darius Darius rašo:

  Kaip apskritai galima sudaryti sutartį su tokiu nepataisomu sukčium, kaip UAB”EUROSTAFF”, dėl UAB “EUROSTAFF” teikiamų mokamų paslaugų? Juk aiškiai parašyta: Už tarpininkavimą įdarbinant iš darbo ieškančio asmens negalima rinkti nei tiesioginių, nei netiesioginių mokesčių (Tarptautinės darbo organizacijos Konvencija dėl privačių įdarbinimo agentūrų (nr. 181), 7 str., įtvirtinta Lietuvos Respublikos įstatymu ,,Dėl Konvencijos dėl privačių įdarbinimo agentūrų ratifikavimo“ (Žin., 2004, Nr. 40-1291)).
  Už tarpininkavimo įdarbinant paslaugų teikimo reikalavimų pažeidimą numatyta bauda (Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, 173 (13) str.). Pastebėję tokių pažeidimų ar nukentėję nuo jų asmenys turėtų kreiptis į policiją.
  Taigi išsiaiškinkim, kas tai yra netiesioginis mokestis? Netiesioginis mokestis – tai mokestis kuris gaunamas per mokesčio sistemą. Tai prekių ir paslaugų mokestis, jis nustatytas kaip dalis kainos. Juk tai prieštarauja Konvencijai, įstatymas aiškiai ir grubiai pažeistas. Pasirodo – galima sudaryti tokią sutartį ir imti pinigus, nes agentūra žino, kad bedarbis arba neturės pinigų paduoti ją į teismą, nes teismo išlaidos brangiau kainuos, nei “teikiama mokama paslauga” arba teismas grąžins jam tuos sumokėtus pinigus už teikiamą mokamą paslaugą. Šita firma drąsiai taip daro, nes žino, kad jei gaus baudą tai nedidelę, o jei kas paduos i teismą, tai tam grąžins pinigus ir viskas, o bet bus tūkstantis, kurie nepaduos. Ir dar neaišku ar laimėsi teismą. Tai kodėl gi šitai sukčių agentūrai neapsimoka taip daryti?

 3. Remigijus Remigijus rašo:

  Sveiki, kas galetu patarti kaip atgauti pinigus? jei tiesiog nebenori isvykti? Nes suzinojau, kad absoliutus sukciai. Ir nei pazymu nebedaviau. Sakiau atsisakau ir viskas. Jie sako su jumis susisieks, bet aisku niekas nesusisieke. Ka galite patarti? Labai dekingas buciau. Mano el. pastas wysweee@gmail.com

 4. Robert33 Robert33 rašo:

  darbuotojai siekia Vokietijoje http://www.tta-personalmedizin.de


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...