2011 Gegužės 26

Audrius Bačiulis

Vokietija sako Europai: “Arbeiten”!

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vokietijos kanclerė Angela Merkel nebeiškentė ir praėjusią savaitę žiebė: “Kalbame ne tik apie tai, kad daugiau nebegalima gyventi skolon. Kalbame ir apie tai, kad tokiose šalyse, kaip Graikija, Ispanija ir Portugalija, neturėtų būti išeinama į pensiją anksčiau nei Vokietijoje. Visi turėtume vienodai stengtis – tai yra svarbu.”

A.Merkel priminė ne tik ankstyvą ir sočią Pietų europiečių pensiją, bet ir pomėgį daug ilsėtis: “Negalime turėti bendros valiutos, jeigu vieni turi daug atostogų, o kiti – mažai.”

Paprasčiau sakant, norite gyventi kaip vokiečiai? Dirbkite kaip vokiečiai. Nesugebate dirbti kaip vokiečiai, bet norite naudotis euro suteikiamais privalumais? Tai bent jau dirbkite tiek pat ilgai, kiek vokiečiai, ir nenorėkite gauti didesnes nei vokiečių pensijas. Teisinga pozicija? Teisinga. Ir negalima sakyti, kad netikėta.

Dar tik prasidėjus Graikijos finansų krizei viešumon išplaukė visus apstulbinę skaičiai – graikai išeina pensijon anksčiau nei vokiečiai ir gauna didesnes pensijas nei vokiečiai. Graikas 80 proc. atlyginimo dydžio pensiją gali gauti išdirbęs 35-erius metus, o vokietis vos 46 proc. atlyginimo dydžio pensijos gali tikėtis tik po 45 metų darbo. Negana to, norėdama surasti milijardų, reikalingų Graikijai iš skolų gelbėti, Vokietija apipjaustė savo socialines programas ir paskelbė ketinanti vėlinti pensinį amžių iki 67-erių metų. O graikai, nors iš pradžių ir žadėjo atidėti savo pensinį amžių bent iki 65-erių, dabar neskuba to daryti, mat komunistai ir anarchistai gatvėse riaušes gali sukelti.

Pietų Europos skolų krizei didėjant Vokietija, norėdama išsaugoti eurą, dabar jau turi gelbėti ne tik graikus, bet ir ispanus bei portugalus. Pastarieji ten atostogauti mėgstančių, tad vietinius neblogai pažįstančių vokiečių akyse yra tokie patys tinginiai kaip ir graikai. Tad vidutinio vokiečio galvoje taip ir sukasi klausimas: “Nejau aš turiu iki senatvės arti, kad šitie tinginiai sau sočią bambą kasytų?”

Artėjant rinkimams politikų ausys tokiems klausimams tampa itin jautrios. Juoba, kaip parodė rinkimai Suomijoje ar pernykštis Slovakijos nenoras prisidėti prie Graikijos gelbėjimo, tokios pat mintys sukasi ir Šiaurės, ir Vidurio Europos gyventojų galvose. Tad jei A.Merkel kas ir pasmerks, tai nebent komunistuojančios briuselinių fondų siurbėlytės, kurių garsioms aimanoms Europa darosi vis kurtesnė.

Lietuva dėl Vyriausybės griežtos finansinės politikos šiuo metu priskiriama dorajai Europos daliai, visomis išgalėmis besistengiančiai gyventi pagal kišenę. Tad į A.Merkel įvardytą “tinginių” grupę nepakliuvome. Bet tik kol kas. Jau dabar į pensiją lietuviai išeina anksčiau nei vokiečiai, o šiems nustačius 67-erių metų pensinį amžių, dirbsime vidutiniškai penkeriais metais mažiau. Be to, pagal švenčių, laisvadienių kiekį metuose esame tarp mažiausiai dirbančių Europos tautų. Tad galima laukti, kad, susitvarkiusi su Pietų Europos tinginiais, Vokietija atsigręš į mus ir taip pat įsakmiai paragins: “Arbeiten!”

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Python Python rašo:

  sutinku Audriau su ekonomine logika. bet pas Jus vos ne juden raus paskutiniu metu gaunasi :)

 2. matomai matomai rašo:

  bbaciulis nesiorentuoja kas vadovauja vokietijai ir kas lietuvai.Ne be reikalo sakoma kad reikia sleivo vokiecio,tada visa vadovybe pradetu judeti korupcija mazetu, baciuliu nereiketu iki apsimyzimo girtuokliauti.Dabar baciulis tik mato maziausius zmogelius kuriem lipa ant galvos tenkindami savo norus visi didziazmogiai.

 3. sip sip rašo:

  prie ko cia juden rauss? jeigu kalbama apie konkrecius skaicius ir procentus. turbut, Audriau, greitai gausi saukima i teisma del “neonacizmo” propagandos. pilnai sutinku del straipsnio, ekonomines ir elementarios logikos. es galetu greiciau pabaigt tuos nevykelius pietiecius gelbet

 4. Python Python rašo:

  frazė dėl straipsnyje vartojamos vokiečių kalbos. mintis apie paskutinius autoriaus straipsniu apie čigonus, žmogaus teisių gynėjus ir pan. kiek pamenu dar neseniai autorius nebuvo toks piktas :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...