2010 Rugpjūčio 24

Prezidentė

D. Grybauskaitė ragina išsaugoti regionines aukštąsias mokyklas

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį per susitikimą su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi sakė, kad negalima leisti išnykti regioninėms aukštosioms mokykloms.

“Prezidentė akcentavo būtinybę išsaugoti, kiek įmanoma, regioninius universitetus, kaip tų regionų šviesios minties, kultūros ir švietimo centrus”, – po susitikimo žurnalistams sakė prezidentės atstovas Linas Balsys.

“Krepšelių judėjimas, koks yra dabar, dar nėra tobulas ir iš dalies kelia pavojų, kad regioniniai universitetai arba specializuotos švietimo ir mokymo įstaigos, kaip pavyzdžiui, specializuoti universitetai, gali ateityje ir išnykti, jeigu tas chaotiškas, vien tik rinkos dėsniais grįstas krepšelių judėjimas ir toliau nebūtų tobulinamas”, – sakė prezidentės atstovas.

L.Balsio teigimu, prezidentė paragino patobulinti priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką, nors iš esmės vykstančią aukštojo mokslo reformą įvertino teigiamai.

Prezidentė kritikavo ministeriją už priėmimo į aukštąsias mokyklas metu įvykusias technines klaidas, kada stojantiesiems buvo išsiųsti klaidingi pranešimai.

“Tai pat buvo akcentuoti atvejai, kai gavęs aukštus balus abiturientai vis tiek turi mokėti už mokslą. Be abejo, ir to mokesčio dydis yra taip pat problematiškas”, – sakė L.Balsys.

Prezidentė taip pat atkreipė dėmesį į problemas priimant studentus į meno specialybes, tačiau, pasak L.Balsio, sulaukė ministro paaiškinimo, kad viešojoje erdvėje dėl to reiškiamas nerimas nėra visiškai pagrįstas.

“Ministro duomenimis, su menų studijomis nėra taip blogai, kaip kartais nušviečiama, bet prezidentė akcentavo, kad pats faktas, kad kyla nesusipratimų, rodo, kad sistema dar neveikia iki galo sklandžiai”, – teigė prezidentės patarėjas.

Pasak valstybės vadovės, tokios klaidos, kai gabūs abiturientai negauna valstybės finansavimo dėl disproporcijų tarp studijų programų ar kitų priėmimo trūkumų, turi būti nedelsiant ištaisytos panaudojant likusius neišdalintus studijų krepšelius.

“Kas nedirba, tas neklysta. Stengiantis geriausio rezultato, sisteminius sprendimus ir pokyčius įgyvendinant, būna detalių ar atskirų dalykų, kur ne visada procesas vyksta sklandžiai”, – žurnalistams sakė G.Steponavičius. Daugiau komentarų apie numatomus pokyčius jis pažadėjo pateikti vėliau antradienį.

Anot prezidentės spaudos tarnybos, šalies vadovė pabrėžė, kad studijų krepšelių skirstymas yra viešoji paslauga, todėl už teisingą valstybės lėšų paskirstymą studentams privalo atsakyti švietimo ir mokslo ministras, o ne priėmimą vykdanti viešoji įstaiga Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendram priėmimui organizuoti. Prezidentė nurodė ministrui spręsti, kas toliau vykdys priėmimą ir skirstys valstybės lėšas.

Šiais metais per priėmimą dėl techninių klaidų daugeliui stojančiųjų buvo išsiųsti neteisingi pranešimai, kad jie neįstojo į pasirinktą studijų programą, ankstesnių metų abiturientai nebuvo įtraukti į bendrą konkursą. Taip pat buvo atvejų, kad gavę aukštus balus abiturientai turi mokėti už studijas, o žemesnius balus surinkusiems suteiktas valstybės finansavimas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...