2014 Liepos 11

Dalia Grybauskaitė

D.Grybauskaitė-2: kas bus kitaip

veidas.lt

Neambicingi, bet realūs uždaviniai Vyriausybei, pasibaigusi draugystės su Lenkija pauzė ir karinė grėsmė iš Rusijos, sovietinis tvaikas prokuratūroje – seni ir nauji iššūkiai antrąją kadenciją pradedančiai Prezidentei.

Rytoj Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda savo antrąją kadenciją. Kuo ji skirsis nuo pirmosios? Kokius naujus uždavinius ir iššūkius kelia pokyčiai Lietuvoje ir pasaulyje? Apie tai – D.Grybauskaitės interviu „Veidui“.

VEIDAS: Ko jūs pati pasimokėte iš penkerių metų patirties prezidento poste? Ką savo antrąją kadenciją ketinate daryti kitaip?

D.G.: Mokytis reikia ir reikės kiekvieną dieną. O iš pradžių visada visko norisi greičiau ir geriau, nei išeina realybėje. Su kuo susidūriau, tai su žmonių galimybėmis, motyvacijos stoka, profesionalių vadovų parengimo spragomis. Tad tenka dirbti su tuo žmogiškuoju potencialu, kuris yra, bet tikrai reikia į jį investuoti.

Ko gero, didžiausia problema ir buvo ta, kad trūko tempo, greičio priimant sprendimus, ypač kai kurioms Vyriausybėms, kai kuriuos procesus stabdė interesai, su kuo taip pat reikėjo kovoti. Labai daug trūko antikorupcinių, skaidrumo užtikrinimo teisėsaugoje įstatymų, kuriuos reikėjo įvesti, ir dabar imamės juos naudoti, pavyzdžiui, dėl neteisėto praturtėjimo ir pan. Bet inercija, mentalitetas, pripratimas prie senos tvarkos, prie to, kad įstatymų nereikia laikytis, kad juos galima vartalioti pagal poreikius, kad kiekviena politinė jėga juos gali perdaryti pagal savo interesus – to buvo labai daug, ir čia teko stabdyti tiek ankstesnę Vyriausybę, tiek dabartinę.

Todėl darbo kuriant mūsų valstybę, gerinant politinio valdymo kokybę yra labai daug kiekvienai Vyriausybei ir kiekvienam prezidentui. O kaip greitai mes augame, kaip greitai tobulėjame, priklauso tik nuo mūsų atsakomybės ir supratimo, ką reikia daryti.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 272014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-27-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...