2012 Birželio 09

D. Britanija griežtina kompiuterinių žaidimų pardavimo taisykles

veidas.lt

zai
Nežiūrint į tai, jog senutė Europa turi gana liberalų nusiteikimą, vis tik ir čia kai kuriose sferose vyksta tam tikras taisyklių griežtinimas. Štai D. Britanijos parlamentarai prastūmė į paskutinę svarstymo stadiją gana įdomų įstatymo projektą, susijusį su nauja žaidimų reitingavimo skirtingo amžiaus vaikams sistema.

Pirmiausia, kompiuterinių žaidimų amžiaus reitingų nustatymu šioje šalyje nuo šiol užsiims organizacija „Video Standards Council“ (VSC), kuri kaip reitingų pagrindą naudos gerai pažįstamą europinę sistemą PEGI (Pan European Game Information).

Antra, britų VSC taryba galės uždrausti platinti D. Britanijoje tuos žaidimus, kurie, jos manymu, bus žalingi ir nepriimtini ūkanotojo Albiono gyventojams.

Trečia, už nesankcionuotą žaidimų su reitingu „12 metų amžiaus ir vyresniems asmenims“ pardavimą mažmeninės prekybos taškuose bus galima patraukti (dėmesio!) baudžiamojon atsakomybėn. Būtent taip ir atsitiks, jei sugalvosite parduoti pradinių klasių moksleiviui, pavyzdžiui, „SimCity“ ar „Harį Poterį“ (šie žaidimai, kaip žinia, turi reitingą PEGI 12).

Štai tokie įdomūs taisyklių pakeitimai. Panašu, jog totalus augančios kartos susidomėjimas kompiuteriniais ir video žaidimais verčia D. Britanijos valdžios atstovus susirūpinti dėl daug kruopštesnės ir atidesnės žaidžiančio jaunimo priežiūros. O jaunimas, kaip žinia, mūsų ateitis…

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...