2015 Gruodžio 14

Prognozės

CŽV prognozė 2015-iems: Kur suklydo? Ką nuspėjo?

veidas.lt

"Scanpix"

2000-aisiais, prieš George’ui W.Bushui tampant prezidentu, JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) paviešino 70 puslapių ataskaitą, kaip atrodys pasaulis 2015 m. Kur suklydo? Ką nuspėjo CŽV? Klausia ir ieško atsakymų Businessinsider.com:

“Tarptautinius santykius ženkliai labiau įtakos didelės ir galingos organizacijos, nei vyriausybės”

"Scanpix" nuotr.

TIESA: Vienas iš pavyzdžių – Islamo valstybės (ISIS arba “Daesh”) iškilimas. Tarp kitų pavyzdžių – prorusiški separatistai Ukrainoje, kinų hakeriai, kurie pavogė informaciją apie milijonus JAV vyriausybės darbuotojų, Šiaurės Korėjos hakeriai, kurie įsilaužė į kompanijos “Sony” duomenų bazes.

“Iki 2015 m. teroristų taktika taps labai sudėtinga ir atneš daugiau aukų”

"Scanpix" nuotr.

TIESA: Netrukus po ataskaitos paskelbimo buvo įvykdytas 2001-ųjų rugsėjo 11-osios išpuolis, o ISIS sugeba pasinaudoti naujausiomis technologijomis (pvz.: kodavimu).

“Artimiausiu metu Irakas ir Iranas sukurs ilgų nuotolių raketas. Iranas gali išbandyti tokius ginklus jau kitais metais”

"Scanpix" nuotr.

TIEK TIESA, TIEK NE VISAI: Dėl Irako – netiesa, nes Saddamo Husseino režimą nuvertė JAV. Be to, JAV susitarė su Iranu dėl jo branduolinės programos stebėjimo. Vis dėlto Iranas neseniai išbandė raketą, kuri gali nešti branduolinę bombą.

“Pasaulio gyventojų skaičius išaugs daugiau nei vienu milijardu ir sieks 7,2 mlrd.”

TIESA: Dabar pasaulyje gyvena beveik 7,4 mlrd. žmonių.

“Energijos ištekliai atitiks  paklausą”

"Scanpix" nuotr.

TIESA: JAV naftos gavyba išaugo per pastaruosius kelis metus ir nepaisant ypač žemos gamtinių dujų  kainos, toliau vykdoma jų gavyba.

“Kinijos ekonomika išaugs tiek, kad aplenks Europą, kaip antrąją pasaulio ekonomiką, bet vis dar nusileis Jungtinėms Valstijoms”

PANAŠU Į TIESĄ: Kai kurie rodikliai rodo, kad Kinijos ekonomika jau dabar lenkia JAV, bet kiti rodikliai sako, kad bendrai paėmus visą Europą, ši lenkia abi šias valstybes.

“Europa neįgyvendins svajonės tapti visiškai lygiateise su JAV, kaip galinti daryti įtaką globaliai ekonomikos sistemai”

NE VISAI TIESA: Europos ekonomika vis dar neatsigauna po krizės, o tai turi poveikį pasaulio ekonomikai.

“AIDS, badas ir besitęsiantys neramumai ekonomikoje ir politikoje reiškia, kad gyventojų skaičius daugelyje Afrikos šalių sumažės”

"Scanpix" nuotr.

NETIESA: 2000-2014 m. gyventojų skaičius išaugo nuo 800 mln. iki 1,1 mlrd. Jungtinės Tautos prognozuoja, kad daugiau nei pusė pasaulio populiacijos prieaugio nuo dabar iki 2050 m. teks Afrikai.

Visą originalų tekstą skaitykite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...