2011 Vasario 10

Verslas

“City Service” taikosi į Maskvą

veidas.lt

Koncerno “Icor” kontroliuojama didžiausia Baltijos šalyse nekilnojamojo turto priežiūros bendrovė “City Service” su viltimi žvelgia į Maskvos daugiabučių namų priežiūros rinką.

“Verslo žinios” ketvirtadienį rašo, jog įmonė tikisi dalyvauti privatizavimo procese ir atsiriekti gabalą daugiabučių namų priežiūros rinkos.

“City Service” generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas pažymi, kad iš viso Maskvos regione gali būti privatizuojama apie 250 įmonių, kuriose valstybė turi akcijų, tarp jų – ir daugiabučius prižiūrinčios bendrovės. Oficialiais duomenimis, Maskvoje iš viso yra apie 185 mln. kvadratinių metrų gyvenamųjų namų ploto.

“Nereikia naiviai tikėtis, kad atsikąstume didžiąją šios rinkos dalį, tačiau orientuojamės į kokius 5-7 proc. rinkos, arba apie 10-20 mln. kvadratinių metrų daugiabučių namų ploto. Mums Maskva itin patraukli, nes ten daugiabučių priežiūros tarifas yra apie 30-40 proc. didesnis nei Sankt Peterburge”, – sakė Ž.Lapinskas.

Jis nurodo, kad plėtra Rusijoje būtų vykdoma nuosavomis ir skolintomis lėšomis.

“Vis dėlto Maskva nėra vienintelis mūsų tikslas – neseniai žengėme į liftų priežiūros rinką, labai laukiame daugiabučių namų priežiūros įmonių privatizacijos Rygoje, ten 15 bendrovių prižiūri daugiau nei 8 mln. kvadratinių metrų ploto. Žvalgomės visose srityse ir, sulaukę tinkamų pasiūlymų, galime imtis naujų įsigijimų”, – teigė “City Service” vadovas.

“Swedbank Markets” analitikas Donatas Užkurėlis pažymi, kad, jei Rusija yra pagrindinis įmonės augimo šaltinis, tai tas šaltinis turi pradėti nešti pelno.

“Tiesa, privatizacijos, tikėtina, teks palaukti. Lygiai taip pat dvejus metus jos buvo laukta Sankt Peterburge, tačiau sulaukus vienu kartu perimta 10 mln. kvadratinių metro prižiūrimo ploto. Šį kartą daug vilties teikia “City Service” bendradarbiavimas su “Sberbank” ir tai, kad daugiabučių namų priežiūros kainos Maskvoje didesnės nei, tarkim, Lietuvoje ir peržiūrimos priklausomai nuo infliacijos”, – teigė D.Užkurėlis.

“City Service” kol kas nežada keisti dividendų mokėjimo politikos (pagal ją kaip dividendai kasmet išmokama ne mažiau nei 25 proc. metų pelno). Ž.Lapinskas nekomentuoja, kokių rodiklių šiemet tikisi “City Service”.

Pernai per tris ketvirčius “City Service” uždirbo 15,4 mln. litų neaudituoto konsoliduoto grynojo pelno – 69 proc. daugiau nei 2009-aisiais sausį-rugsėjį, kai grupė buvo uždirbusi 9,1 mln. litų pelno. Grupės pardavimo pajamos palyginamu laikotarpiu padidėjo 53 proc. iki 389 mln. litų.

Įmonių grupė veikia Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Ukrainoje, kur prižiūri daugiau kaip 18 mln. kvadratinių metrų pastatų ploto.

“City Service” akcijos kotiruojamos “Nasdaq Omx” Vilniaus biržos Oficialiajame sąraše.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...