2011 Liepos 02

Chodorkovskis į kolonijos ūkinę dalį perkeltas siekiant jį pažeminti

veidas.lt

"Veido archyvas
Neužregistruotos Liaudies laisvės partijos (PARNAS) pirmininkai pasipiktinę bausmę atliekančio buvusio  naftos bendrovės “Jukos” vadovo Michailo Chodorkovskio kalinimo sąlygomis.

“Esu įsitikinęs, kad šios kolonijos administracija tyčia priėmė pasityčiojantį nutarimą, versdama M.Chodorkovskį valyti išvietes. Taip tęsiasi pasityčiojimai ir niekšybės, su kuriomis susidūrėme per jam surengtą antrąjį teismo procesą”, – penktadienį sakė partijos PARNAS vienas pirmininkų Borisas Nemcovas.

Tokios pat nuomonės laikosi ir PARNAS pirmininkas Vladimiras Milovas.

Jis “Interfax” pareiškė, kad toks sprendimas “aiškiai parodo, ko siekia kolonijos administracija, kuri galbūt veikia vykdydama nurodymus iš aukščiau, taip norint dar labiau pažeminti šį kalinį”.  ”Tokioje situacijoje noriu palinkėti Chodorkovskiui tvirtybės ir drąsos”, – pridūrė V.Milovas.

Anksčiau šaltinis bausmių atlikimo sistemoje agentūrai pranešė, kad M.Chodorkovskis iš Segežo kolonijos karantino buvo perkeltas į 9-ąjį būrį.

“Penktadienį baigėsi Chodorkovskiui įstatymo numatytas dviejų savaičių trukmės karantinas, jis buvo paskirtas į 9-ąjį būrį. Tai vadinamasis ūkio priežiūros būrys, kuriame kaliniai dirba darbus, užtikrinančius kolonijos veiklą”, – sakė agentūros pašnekovas.

Pasak jo, “M.Chodorkovskis santūriai sutiko šį paskyrimą, nes, pasak jo, norėjo užsiimti kokia nors gamybine veikla, kuri suteikia daugiau perspektyvų, kad prašymas dėl pirmalaikio lygtinio paleidimo būtų išnagrinėtas teigiamai”.

Maskvos miesto teismas gegužės 24 dieną M.Chodorkovskiui ir buvusiam tarptautinio finansinio susivienijimo MENATEP vadovui Platonui Lebedevui bausmę sutrumpino nuo 14 iki 13 metų. Kalinimo laikas skaičiuojamas nuo 2003 metų arešto ir pirmosios “Jukos” bylos, todėl nuteistieji galės išeiti į laisvę 2016-aisiais.

Buvę “Jukos” vadovai liepos 10 dieną buvo etapuoti iš Maskvos tyrimų izoliatoriaus „Matrosskaja tišina“ į kolonijas atlikti bausmės. Liepos 17 dieną M.Chodorkovskis buvo atvežtas į Karelijos Segežo miesto 7-ąją koloniją, neseniai sužinota, kad P.Lebedevas atvežtas į  koloniją Archangelsko srityje.

M.Chodorkovskis ir P.Lebedevas padavė prašymą dėl lygtinio paleidimo Maskvos Preobražensko teismui, tačiau medžiaga buvo sugrąžinta atgal. Pakartotinis P.Lebedevo prašymas dėl lygtinio paleidimo perduotas Archangelsko srities Velsko rajono teismui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...