2011 Kovo 01

Libija

Chavezas apie įvykius Libijoje

veidas.lt

Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas (Hugo Čavesas), artimiausias Libijos lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) sąjungininkas Lotynų Amerikoje, pirmadienį pareiškė nenorintis smerkti draugo, kurį jis pažįsta ne kaip žudiką.

Be to, H.Chavezas dar kartą perspėjo, kad Jungtinės Valstijos nori įsiveržti į Libiją, kad perimtų šios šalies naftos išteklius.

“Kadangi visi kartoja, kad Kadhafi yra žudikas, ar Chavezas irgi taip kalbės? – prezidentas sakė per susitikimą su studentais sostinėje Karakase. – Ką gi, nežinau, ar taip įvyks. Be to, iš už tokio atstumo aš neketinu jo smerkti. Pasirodyčiau esantis bailys, o jis ilgą laiką buvo mano draugas”.

JAV gynybos departamentas pirmadienį pranešė telkiantis netoli Libijos savo karo laivus ir oro pajėgas, Vakarų šalims svarstant galimą karinę intervenciją. Tuo tarpu pareigūnai aptarinėja galimybę paskelbti virš Libijos “neskraidymo zoną” siekiant apsaugoti civilius šios šalies gyventojus.

“Jungtinės Valstijos yra pasiruošusios įsiveržti į Libiją, – sakė H.Chavezas. – Ir beveik visos Europos šalys pasmerkė Libiją. Ko jie nori? – Libijos naftos”.

Praėjusį ketvirtadienį H.Chavezas šlovino Libijos “nepriklausomybę” ir perspėjo M.Kadhafi, kad jo šaliai gresia pilietinis karas.

“Tegyvuoja Libija ir jos nepriklausomybė! Kadhafi gresia pilietinis karas!” – Venesuelos vadovas pareiškė žinutėje, paskelbtoje socialiniame tinkle “Twitter”. Tai buvo pirmoji jo reakcija į neramumus, krečiančius Libiją nuo vasario 15 dienos.

H.Chavezas yra pagrindinis H.Kadhafi sąjungininkas Lotynų Amerikoje. Abu lyderiai ne kartą viešai smerkė JAV “imperializmą” ir per kelerius pastaruosius metus buvo aplankę vienas kitą.

Prasidėjus neramumams Libijoje, buvo pasklidę gandų, kad M.Kadhafi išskrido į Karakasą, tačiau vėliau jie buvo paneigti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...