2011 Balandžio 11

Egiptas

Buvęs Egipto prezidentas iškviestas į apklausą

veidas.lt

Egipto prokurorai rengiasi apklausti buvusį prezidentą Hosni Mubaraką (Hosnį Mubaraką) ir jo sūnus dėl smurto prieš protestuotojus ir korupcijos.

Protestuotojai reikalauja teisti buvusi autokratinį lyderį, kuris savo ruožtu mėgina apginti savo reputaciją nuo jam metamų kaltinimų.

Vidaus reikalų ministras Mansuras Essawy (Mansuras Esavis) pareiškė, jog “bus imtasi visų priemonių užtikrinti Hosni Mubarako ir jo sūnų” Alaa (Alaato) bei Gamalo saugumą, kai jie atvyks į apklausą. Tačiau ministras taip pat įspėjo, kad jiems grės areštas, jei nuspręs nepasirodyti.

“Jei buvęs prezidentas ir du jo sūnus atsisakys nustatytą dieną atvykti į prokuratūrą, apie tai bus informuotas valstybinis kaltintojas ir bus imtasi teisinių priemonių”, – sakė M.Essawy sekmadienį vėlai vakare oficialiai naujienų agentūrai MENA.

Apie ketinimus apklausti H.Mubaraką ir jo sūnus pranešta netrukus po to, kai buvo paskelbtas garso įrašas, kuriame buvęs valstybės vadovas po du mėnesius trukusios tylos mėgina apginti savo reputaciją.

H.Mubarakas ir jo sūnūs bus apklausti dėl tvirtinimų ir ieškininių pareiškimų, kad jie “susiję su smurto nusikaltimais prieš protestuotojus, per kuriuos žuvo ir buvo sužeisti žmonės”, nurodė MENA.

Buvęs prezidentas taip pat bus apklaustas dėl įtariamo kyšininkavimo, pridūrė naujienų agentūra.

Per protestus Egipte, kurie prasidėjo sausio 25 dieną, maždaug 800 žmonių žuvo per policijos ir buvusio prezidento šalininkų susirėmimus.

Garso įraše, kurį transliavo arabų palydovinė televizija “Al-Arabiya”, 82 metų H.Mubarakas tvirtino tapęs šmeižto kampanijos auka.

Buvęs valstybės vadovas pažadėjo savo pagalbą atliekant tyrimą dėl jo šeimai priklausančio turto užsienyje. Tačiau jo grasinimai teismais žiniasklaidai supykdė egiptiečius, reikalaujančius patraukti baudžiamojon atsakomybėn buvusį ilgametį šalies vadovą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...