2011 Vasario 01

Konfliktas Egipte

Egipto prezidentas Mubarakas turi atsistatydinti iki penktadienio, sako opozicijos lyderis ElBaradei

veidas.lt

Visuomenės spaudžiamas Egipto prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas) turi atsistatydinti iki penktadienio, antradienį pareiškė savo pozicijas stiprinantis protestų prieš vyriausybę lyderis Mohamedas ElBaradei (Mohamedas Baradėjus).

“(Iš protestuotojų) girdėjau, kad jie nori, jog viskas baigtųsi ne šiandien, tai vėliausiai iki penktadienio”, – M.ElBaradei sakė palydovinei televizijai “al Arabiya”, pridūręs, kad egiptiečiai penktadienį laiko “išvykimo diena”.

“Tikiuosi, kad prezidentas Mubarakas reaguos anksčiau ir paliks šalį po 30 metų trukusio valdymo… Nemanau, kad jis nori pamatyti daugiau kraujo”, – pabrėžė opozicijos lyderis.

Nobelio taikos laureatui duodant šį interviu, keli šimtai tūkstančių egiptiečių išėjo į gatves Kaire ir Aleksandrijoje per iki šiol didžiausias demonstracijas, reikalaudami, kad H.Mubarakas atsistatydintų.

Paklaustas apie Egipto naujojo viceprezidento Omaro Suleimano pasiūlymą pradėti dialogą su opozicija, M.ElBaradei atsakė palaikantis “nuodugnų nacionalinį dialogą”, tačiau jis galės būti pradėtas ne anksčiau nei “išvyks prezidentas Mubarakas”.

“Jeigu prezidentas Mubarakas pasitrauks, viskas judės tinkama kryptimi”, – aiškino M.ElBaradei, pažymėjęs, jog protesto demonstracijos “turi būti taikios”.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...