2010 Spalio 05

Užsienis

Buvęs bankininkas nuteistas 3 metus

veidas.lt

Buvęs Prancūzijos banko “Societe Generale” finansų makleris Žeromas Kervjelis (Jerome Kerviel), dėl kurio finansinių machinacijų bankas patyrė 4,9 mlrd. eurų nuostolių, nuteistas trejus metus kalėti. Dar dvejus metus Ž. Kervjeliui bus uždrausta verstis biržų maklerio veikla.

Ž. Kervjelis, Paryžiaus teismo sprendimu, turės atlyginti bankui 4,9 mlrd. eurų nuostolius. Iš kokių lėšų jis atlygins bankui, kol kas neaišku. Taip pat nepranešama ir apie tai, ar Ž. Kervjelis ir jo advokatai teiks apeliaciją.

Buvęs makleris Ž. Kervjelis pripažintas kaltu pagal visus kaltinimo punktus, įskaitant dokumentų klastojimą, savo įsipareigojimų nevykdymą, nesankcionuotą banko kompiuterinių sistemų naudojimą, praneša “The Wall Street Journal”. Prancūzijos priežiūros tarnybos reikalavo nuteisti Ž. Kervjelį ketveriems metams kalėti.

Pats Ž. Kervjelis savo kaltės nepripažino. Jis ne kartą tvirtino, kad banko vadovybė žinojusi apie jo operacijas, kurios ženkliai viršijo limitus. Ž. Kervjelio nuomone, jo veiksmų neblokavo saugumo sistema, nes jo vykdomos operacijos buvo pelningos bankui. Finansų makleris taip pat tvirtino, kad dirbo ne tam, jog praturtėtų, bet kad vadovybė atkreiptų dėmesį į jo sėkmingą veiklą.

Apie Ž. Kervjelio sukčiavimus paaiškėjo 2008 m. pradžioje. Pats finansų makleris buvo iš pradžių sulaikytas, bet vėliau paleistas. Tų pačių metų balandžio pradžioje jis įsitaisė dirbti konsultantu Prancūzijos kompanijoje LCA. O 2010 metais jis išleido memuarų knygą, kur papasakojo apie tai, koks sunkus finansų maklerių darbas. Ž. Kervjelis biržų maklerius vadino “prastai apmokamomis prostitutėmis per didžiulę bankininkų orgiją”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...