2011 Balandžio 09

Politika

Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga: Lietuvos lenkų rinkų akcija ir “Rusų aljansas” skatina tautinę nesantaiką

veidas.lt

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) ir “Rusų aljansas” skatina tautinę nesantaiką, teigia šeštadienį Kaune susirinkusi Lietuvos politinių tremtinių ir kalinių sąjunga (LPTKS).

28-ojo sąjungos suvažiavimo metu buvo priimta rezoliucija, kurioje teigiama, kad taip minėtosios partijos elgiasi siekdamos politinės naudos.

“Tiek LLRA, tiek Rusų aljansas, skatinami savo metropolijų ir siekdami politinės naudos, pavojingai provokuoja tautinę nesantaiką Lietuvoje”, – rašoma priimtoje rezoliucijoje.

Pasak LPTKS, LLRA vadovo Valdemaro Tomaševskio “ir jo bendraminčių šmeižikiški skundai į pačias įvairiausias Europos ir JAV institucijas yra grindžiami ne tikrais faktais, bet išgalvotais melagingais argumentais”.

“Atrodo tai tęsis tol, kol jie išsireikalaus tokių sąlygų, kokios buvo 1920 – 1939 metų lenkų okupacijos metu, arba išprovokuos panašią į Draučių kaimo (1998 metais psichikos liga sergantis Širvintų rajono Draučių kaimo gyventojas sušaudė aštuonis žmones – BNS) tragediją”, – teigiama rezoliucijoje.

Be to, dokumente stebimasi, kodėl esą į “šmeižtų kampaniją” buvo įtraukta “iki šiol buvusi Lietuvos valstybei lojali Lietuvos rusų bendrija”.

Rezoliucijoje Užsienio reikalų ministerija yra raginama pareikšti Lenkijos vyriausybei protestą “dėl dalinai iš Lenkijos biudžeto finansuojamo Lenkijos Kresų instituto skleidžiamos Lietuvai priešiškos ekspansionistinės propagandos”.

Taip pat teigiama, kad Lietuvoje neturėtų veikti politinės partijos, sukurtos tautiniu pagrindu, o Vilnius turi būti valdomas Vyriausybės paskirto ministro-mero ir vicemerų.

Lenkija pastaruoju metu itin smarkiai kritikuoja neseniai priimto Švietimo įstatymo nuostatas, kuriomis plečiamas dėstymas lietuvių kalba tautinių mažumų mokyklose ir tautinių mažumų mokykloms planuojama suvienodinti lietuvių kalbos egzamino užduotis. Lenkijoje analogiškos nuostatos galioja jau ne vienus metus.

Mūsų šalies politikams nerimą kelia iš Lenkijos pasiekusios žinios, kad ten gali būti uždarytos dvi lietuviškos mokyklos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...