- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Buvę A.Valinsko štabo nariai nori taikytis su VRK

Autorius: veidas.lt | 2010 10 13 @ 11:10 | Lietuva | No Comments

Buvę Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderio Arūno Valinsko rinkimų štabo nariai siekia išvengti baudžiamosios atsakomybės ir siūlo Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) susitaikyti.

VRK gavo Vyto Karsoko, Ingridos Jočienės, Dainiaus Stelmoko ir Justino Daubaro prašymą susitaikyti su VRK baudžiamojoje byloje, kurioje minėti asmenys kaltinami dokumentų klastojimu.

“Jie nori susitaikyti su nukentėjusiuoju, tai yra VRK, pagal Baudžiamojo kodekso 38 straipsnį”, – BNS sakė VRK pirmininko pavaduotojas Pavelas Kujalis.

Šiame Baudžiamojo kodekso straipsnyje numatomas atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės, kai kaltininkas ir nukentėjęs asmuo susitaiko.

Asmuo, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, gali būti teismo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir savu noru atlygino žalą, susitaikė su nukentėjusiuoju .

“Tačiau esminis klausimas – ar VRK šioje byloje galima laikyti nukentėjusiuoju, ar mes esame tas asmuo, su kuriuo galima taikytis”, – abejojo teisininkas P.Kujalis.

Savo poziciją VRK ketina suformuluoti per trečiadienį vyksiantį posėdį.

Rugsėjo pabaigoje Generalinė prokuratūra Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje V.Karsokas, I.Jočienė, D.Stelmokas ir J.Daubara kaltinami suklastojus 17 A.Valinsko kandidatūrą į prezidento postą remiančių parašų rinkimo lapų.

Tyrimo duomenimis, kaltinamieji į minėtus parašų rinkimo lapus įrašė išgalvotų asmenų duomenis. Tokie dokumentai buvo perduoti VRK pirmininkui Zenonui Vaigauskui.

A.Valinskas iš pradžių ketino dalyvauti pernai vykusiuose prezidento rinkimuose, tačiau vėliau kandidatūrą atsiėmė. Buvo abejojama, ar Tautos prisikėlimo partijos vadovo rėmėjams pavyko surinkti 20 tūkst. parašų, reikalingų, kad pretendentas būtų įregistruotas kandidatu.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/buve-a-valinsko-stabo-nariai-nori-taikytis-su-vrk

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.