2011 Gegužės 04

Bus stiprinami ryšiai su Baltarusijoje gyvenančiais lietuviais

veidas.lt

"Veido" archyvas
Rūpindamasi išsaugoti Baltarusijoje gyvenančių lietuvių tapatumą bei ryšį su Lietuva Vyriausybė pritarė Lietuvių bendruomenių rėmimo, formaliojo ir neformaliojo švietimo lietuvių kalba organizavimo Baltarusijoje 2011-2012 m. priemonėms.

Jas parengė Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta darbo grupė.

Lietuvos ambasados Baltarusijoje duomenimis, šioje šalyje gyvena apie 30 tūkst. lietuvių.

Numatyta teikti paramą lietuviškoms mokykloms, lituanistinėms sekmadieninėms mokyklėlėms, bibliotekoms, gerinti materialines sąlygas į lietuvių švietimo, kultūros įstaigas, bendruomenes Baltarusijoje vykstantiems dirbti specialistams.

Taip pat bus siekiama įamžinti Lietuvai reikšmingą kultūrinį paveldą Baltarusijoje.

Ketinama skatinti Lietuvos kultūros institucijų, nevyriausybinių organizacijų kultūrinio bendradarbiavimo su Baltarusijos lietuvių bendruomenėmis ir lituanistinį švietimą Baltarusijoje organizuojančiomis institucijomis projektus.

Bus siekiama palengvinti daugkartinių nacionalinių vizų išdavimą užsienyje gyvenantiems lietuviams, atvykstantiems į Lietuvą mokytis ar studijuoti.

Taip pat bus svarstomos galimybės įsteigti kultūros atašė Baltarusijoje pareigybę, pavedant rūpintis ir ten gyvenančių lietuvių bendruomenių bei lituanistinį švietimą Baltarusijoje organizuojančių institucijų veiklos plėtojimu. Tokia pareigybė buvo panaikinta 2009 metų spalį.

Numatoma išspręsti Lietuvos lėšomis pastatytų mokyklų ir kitų pastatų, taip pat lietuvių bendruomenėms Baltarusijoje priklausančio turto (žemės) registravimo ir to turto valdymo klausimus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...