2010 Gruodžio 02

Pajamos

Bus galima konfiskuoti turtą, nepagrįstą pajamomis

veidas.lt

Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kuriomis įtvirtintas išplėstinis turto konfiskavimas, numatant galimybę konfiskuoti pajamomis nepagrįstą turtą.

Už atitinkamas BK pataisas ketvirtadienį balsavo 110 Seimo narių, susilaikė 6.

BK pataisos numato, kad išplėstinis turto konfiskavimas taikomas, jei kaltininkas nuteistas už apysunkį, sunkų arba labai sunkų tyčinį nusikaltimą, iš kurio jis turėjo ar galėjo turėti turtinės naudos, ir baudžiamojo proceso metu nepagrindžia šio turto įgijimo teisėtumo.

Turtas galės būti konfiskuojamas, jei buvo įgytas per penkerius metus iki uždraustos veiklos padarymo ar vėliau, jo vertė neatitinka teisėtų pajamų, ir šis skirtumas viršija 250 MGL dydžio (32,5 tūkst. litų) sumą. Taip pat, jei tokios vertės nepagrįstai įgytas turtas perleistas kitiems asmenims.

Baudžiamasis kodeksas taip pat papildytas straipsniu dėl neteisėto praturtėjimo. Numatyta, kad tas, kas turėjo nuosavybės teise didelės vertės (didesnės negu 500 MGL), kurio įgijimas nepagrįstas jo teisėtomis pajamomis, būtų baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. mr mr rašo:

  tai dabar taip iseina, jei koks musu pilietis dirba, plusa pvz. varinedamas masinas is Prancuzijos ir cia parduodamas kokiems nors Kazachams, taupe kiekviena kapeika, nu ir kazkiek nesumokejo mokesciu, nors valstybe is to ir neturejo jokio nuostolio. O to piliecio, koks nors giminaitis prekiavo narkotikais, ar vare kontrobanda, ir buvo pagautas, bet neturi jokio turto, tai taip iseina, kad pareigunai, gali atsikapstyti ta masinu varinetoja ir konfiskuoti jo turta bei dar pasodinti i kalejima, nes jis negales pilnai pagristi savo turto isigyjimo oficialiomis pajamomis, bet tampa itariamuoju, kadangi teoriskai jis galejo isigyti ta turta uz savo giminaicio nesvarius pinigus… !! Jus isivaizduojate iki ko cia mes galime prieiti?? Dabar kiekvienas gali buti bet kada papurtytas pareigunu ir pagasdintas, kad tuoj bus konfiskuotas jo turtas. Cia atsiranda nauja pareigunu korupcijos era, arba duodi kysi ir mes neskaiciuojame tavo turto, arba kentek.. O ziurint i tai, kaip balsavo seimo nariai, tai akivaizdu, kad nei vienas is ju nesibaimina sio istatymo, nes visi savo turta jau senai susitvarke taip, kad niekas neirodys jog jis buvo igytas uz neteisetas pajamas…

 2. np np rašo:

  Nu tai labai teisingai. Jei jis varinėjo mašinas ir nemokėjo mokesčių – tai ir yra prielaida konfiskuoti turtą, jei jis jau sukaupė iš to DIDELĮ turtą. Ir giminaitis kontrabandininkas ne prie ko. Savo didelį turtą visi privalo pagrįsti pajamomis. O dėl nedidelio niekas neatiminės ir nesodins.

 3. Tomas Tomas rašo:

  seimo milijonieriai susitvarkė taip, kad jiems niekas nebegrės. Ką prichvatizavo, tas amžiams.

 4. zazas zazas rašo:

  Kubilius kaip visada rodo aukščiausią ciniškumo laipsnį. Jam Paksas kaip rakštis užpakalyje. Lietuvą atvedęs į ekonomikos katastrofą, ponas Kubilius dar drįsta samprotauti apie teisingumą. Konservatoriai, vykdantys amoralią politiką pensininkų ir varguolių atžvilgiu, turi būti nedelsiant pašalinti iš valdžios. Manau, kad tauta, būtent Kubiliui niekada nedovanos ir nebeleis sugrįžti prie valdžios lovio. Pirmą antausį Kubilius gaus per savivaldos rinkimus, o smūgį – per Seimo rinkimus. Tonka kiska.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...