2011 Sausio 27

ES:

Bus atnaujintos sankcijos Baltarusijai

veidas.lt

Europos Sąjunga (ES) ateinančią savaitę atnaujins draudimą išduoti vizas Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai ir kitiems jo vyriausybės pareigūnams, atsakydama į griežtas priemones prieš demonstrantus, dalyvavusius protestuose po pernai gruodį vykusių ginčijamų prezidento rinkimų, pranešė Bendrijos diplomatai.

Vakarų šalių vyriausybės susirūpino dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje ir spaudė A.Lukašenką paleisti šimtus protestuotojų, suimtų po rinkimų, kuriuos opozicija ir tarptautiniai stebėtojai vadina suklastotais.

Numatoma, kad pirmadienį Briuselyje susirinksiantys ES užsienio reikalų ministrai atnaujins draudimą išduoti vizas, kuris buvo įšaldytas 2008 metais, Bendrijai siekiant paskatinti reformas Baltarusijoje.

“Iš principo sutarta – vizų apribojimai bus grąžinti”, – sakė vienas ES diplomatas.

Bendrija suvaržė A.Lukašenkos ir kai kurių kitų Baltarusijos pareigūnų galimybes išvykti į užsienį, taip pat įšaldė jų sąskaitas užsienyje po 2006 metais vykusių prezidento rinkimų. Finansinės sankcijos nebuvo įšaldytos, o vėliau ES tikriausiai dar paskelbs naujų.

Į 27 ES šalis bus uždrausta atvykti daugiau nei 150 Minsko pareigūnų, tarp jų atsakingiems už smurtą po rinkimų, nurodė diplomatas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...