2011 Balandžio 19

Mityba

Bulvių traškučius mokyklose pakeitė sausainiai

veidas.lt

Šiais mokslo metais visose mokyklose turėjo nelikti automatų su bulvių traškučiais, gazuotais gėrimais, saldumynais ir kitais nesveikais produktais. Kad tokie užkandžiai iš tiekėjų nepakliūtų į mokyklas, kontroliuoja visuomenės sveikatos centrų įgalioti specialistai.

Deja, aparatų su nesveikais produktais atsisakė dar ne visos ugdymo įstaigos. O daugelyje jų saldumynus ir gazuotus gėrimus pakeitė kiti užkandžiai, kurie pagal sveikos mitybos principus taip pat nėra geri ir jų vaikų maisto racione neturėtų būti labai daug. Tai sūrio lazdelės, sausainiai, sultys pakeliuose. Šiais produktais prekiaujama daugelio mokyklų kavinėse, valgyklose. Jų galima nusipirkti iš automatų.

Vilniaus Simono Stanevičiaus vidurinės mokyklos direktorius Romualdas Petrevičius patvirtina, kad toks automatas jo vadovaujamoje švietimo įstaigoje buvo pastatytas prieš tris mėnesius. “Pasirašėme sutartį su viena Šiaulių įmone, kuri pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą produktų sąrašą aprūpins automatą sultimis, sūrio lazdelėmis, sausainiais, jogurtais”, – sako R.Petrevičius.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiosios gydytojos higienistės Ritos Sadūnaitės, aparatuose gali būti sūrio lazdelių, jogurtų, vaisių, leidžiama dėti sausainių, vaflių, bandelių.

Dietologė Edita Gavelienė perspėja, kad nors tokie užkandžiai geriau negu bulvių traškučiai arba šokoladiniai batonėliai, jų reikėtų valgyti saikingai. “Sūrio lazdelės arba jogurtas – sveikas užkandis, tačiau jis neturėtų atstoti pietų.

Nauji aparatai – žingsnis sveikesnės mitybos įpročių formavimo link, bet nereikėtų pamiršti, kad vaikams geriausiai tinka šiltas, naminis maistas. O užkandžiuose nėra būtino kiekio mineralinių medžiagų, vitaminų. Sultys pakeliuose yra koncentruotos, tad jose nėra beveik jokių naudingų medžiagų”, – primena E.Gavelienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...