2013 Sausio 03

Britų fotografijos paroda Kaune

veidas.lt


Maloniai kviečiame šį ketvirtadienį, sausio 3 d., 17 val. į meno rezidento Olivier Pin Fat kūrybos pristatymą Kauno fotografijos galerijoje (Rotušės a.1/ Vilniaus g. 2, Kaunas).

Olivier Pin Fat (g. 1969) gimė Didžiojoje Britanijoje, tačiau jau kuris laikas gyvena ir dirba Bankoke. Menininko darbai itin atviri, pasižymintys vizualine laisve, sunkiai pasiduodantys bet kokiai klasifikacijai. Fotografijų serijos nėra sklandžios, išbaigtos, tarsi grubūs eskizai ar pastabos paraštėse – tai vis dar kažkieno prototipai, impresijos, kuriose nėra jokio įvykio ar naratyvo, aiškios minties. Darbai neretai trikdantys, be jokios romantikos, tačiau tuo pat metu ir itin jautrūs, verčiantys suglumti ir paklausti savęs, kas išties vyksta aplink mus.

Fotografijų serijoje “Mirusi šviesa” menininkas tyrinėja metropolį kaip dvasinį būvį, metaforą, matymo patyrimą, viziją – aklumą. Tarpusavyje susijusios fotografijos atspindi psichinį ir fizinį menininko buvimą Bankoke 2004–2009 m. laikotarpiu. Tai savotiškas “psichologinis trileris”, kinematografinė kelionė į apleistą interjerą – į vietą, kuri egzistuoja realiai, bet tuo pačiu galėtų būti bet kur – kažkur simboliškai, palaidota tarp skaldos ir betono. Šioje serijoje persipina “realios fikcijos” sluoksniai, nuolatiniai pasikartojimai, neįveikiami šešėliai, šviesos sudraskyti žmonės. Nuotraukose nebeatskirsi, vyras tai ar moteris, gyvas ar mirusysis, beprotis, išbadėjęs, ligonis, benamis ar kitas, vėl ir vėl pas tave sugrįžtantis.

Ši darbų serija atspindi ne tik atšiaurių ir nevaisinga politinį kraštovaizdį, bet ir pasąmonę.

Naudodamas 135mm ir 120mm juostą, menininkas kuria metropolio alegoriją, tarsi filmą noir. 120mm juostų brokas fotografui tapo vizualine būtinybe, darbuose nebeliko vietos kompozicijai – vien tik apšviesta, išdegusi juosta diktavo viską. Fotografijose nėra jokio išankstinio sumanymo, nėra nieko kito, kaip tik netikėtas susidūrimas fotografavimo momentu ir emocijos, tad rezultatas lieka visiškai nenuspėjamas. Vaizdas paremtas tik metaforomis, “galimybėmis” ir visišku kontrolės praradimu.

Olivier Pin Fat darbai eksponuoti prestižinėse pasaulio galerijose bei festivaliuose: Gallery Vu (Paryžius), Noorderlicht (Olandija), Photo Espana (Madridas), Paris Photo (Paryžius), Rencontres d’Arles ir kt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...