2010 Lapkričio 11

Paslaugos

Brangsta spaudos platinimas kaimuose

veidas.lt

Nuo kitų metų vienintelis spaudos leidinius mažuose miesteliuose ir kaimuose platinantis Lietuvos paštas šią paslaugą brangina maždaug 40 proc. Bendrovė tvirtina kitaip negalinti išbristi iš nuostolių. Lietuvos pašto pardavimo tarnybos direktorius Arūnas Venckavičius aiškina, kad periodinės spaudos platinimas kaimo vietovėse buvo brangi ir nuostolinga veikla, nes šios vietos retai gyvenamos, prenumeratoriai išsibarstę dideliuose plotuose. Pasak A.Venckavičiaus, vien dėl galiojančių per mažų platinimo tarifų bendrovė pernai patyrė 15,4 mln. Lt nuostolių.

Tuo tarpu politikai susirūpinę, kad spauda taps per brangi atokiau nuo didmiesčių gyvenantiems žmonėms, o regioninės žiniasklaidos gali laukti bankrotų banga.

“Nieko čia nesugalvosi – be dotacijų platinimas kaimuose nebeišsivers”, – įsitikinęs Saulius Kavaliauskas, UAB “Lietuvos rytas” logistikos vadovas. Ši kelių leidinių grupę valdanti ir kitiems platinimo paslaugas siūlanti bendrovė tuo užsiima tik didžiausiuose miestuose ir keliuose daugiau gyventojų turinčiuose miesteliuose. “Žiūrint į tai kaip į verslą, kaime spados platinimo veikla neįmanoma”, – aiškina S.Kavaliauskas.

AB Lietuvos paštą valdančios Susisiekimo ministerijos vadovas Eligijus Masiulis taip pat tvirtina suprantantis, kad galimybę skaityti periodinius leidinius visos Lietuvos gyventojams įmanoma užtikrinti tik pasitelkus valstybės dotacijas. O jų ketinama ieškoti Spaudos rėmimo fonde.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...