2011 Balandžio 18

Lietuva

Brangsta ir kultūra

veidas.lt

Pagal bilietų į kultūros renginius ar kitų kultūros paslaugų bei knygų brangimą per penkerius pastaruosius metus Lietuva buvo ketvirta Europos Sąjungoje (ES). Tuo tarpu laikraščių kainos Lietuvoje kilo bene mažiausiai.

Lietuvoje su kultūra susijusios paslaugos – bilietas į renginį, kiną ar televizijos ir radijo mokestis, 2010 metais, palyginti su 2005 metais, vidutiniškai pabrango 39 proc. – Lietuva pagal kainų augimą “nusileido” tik Latvijai (72 proc.), Estijai (39,7 proc.) ir Bulgarijai (39,3 proc.). Tokius duomenis paskelbė ES statistikos agentūra Eurostatas.

Pagal 20,5 proc. knygų brangimą Lietuva taip pat buvo ketvirta. Pagal kainų augimą vėlgi pirmavo Latvija (43,2 proc.), Bulgarija (33,4 proc.) ir Vengrija (31,1 proc.). Estija nežymiai “atsiliko” – 19,2 proc. brangimas.

Tuo tarpu laikraščių kainos Lietuvoje pakito ne t aip smarkiai – užfiksuotas 10,4 proc. brangimas. Kitose šalyse laikraščiai per penkerius metus vidutiniškai pabrango 17,5 proc., jie atpigo vienintelėje Lenkijoje – 1,9 procento.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jonas jonas rašo:

    O tai pas mus kultūra dar nesuprichvatizuota?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...