2010 Liepos 16

Meksikos įlanka

BP pirmą kartą pavyko sustabdyti naftos liejimąsi

veidas.lt

Britų naftos milžinei BP ketvirtadienį pirmą kartą per tris mėnesius pavyko sustabdyti naftos plūsmą iš Meksikos įlankos dugne esančio pažeisto gręžinio.

Tai padaryta kompanijai pradėjus svarbius bandymus, kurie, kaip viliamasi, leis visiems laikams sustabdyti naftos nuotėkį.

Netrukus po to, kai BP inžinieriai maždaug 14 val. 25 min. vietos (22 val. 25 min. Lietuvos) laiku uždarė paskutinį milžiniško gaubto, kuris buvo įrengtas virš gręžinio Meksikos įlankoje, vožtuvą, kompanijos viceprezidentas Kentas Wellsas (Kentas Velsas) paskelbė, kad nafta nebeteka.

“Esu labai susijaudinęs matydamas, kad nafta nebeplūsta į Meksikos įlanką”, – sakė K.Wellsas žurnalistams, tačiau įspėjo, jog tai tėra kruopštaus, dvi paras truksiančio bandymų proceso, kurio metu bus analizuojama požeminio gręžinio vamzdžio būklė, pradžia.

Tai pirmoji viltį teikianti žinia pakrantės gyventojams, kurie dėl šios didžiausios ekologinės katastrofos šalies istorijoje neteko pragyvenimo šaltinio.

Nelaimė visiškai paralyžiavo žvejybą bei turizmą – labai svarbias ūkio šakas pietiniam regionui, dar neatsigavusiam po 2005 metais jį nuniokojusio uragano “Katrina”.

Milžiniška teršalų dėmė niokoja penkių valstijų – Teksaso, Luizianos, Misisipės, Alabamos ir Floridos – pakrantę ir kelia vis didesnį pavojų vietos florai ir faunai.

Brangiai atsieinantis teršalų valymas veikiausiai truks ne vienus metus.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama), kurio administracija smarkiai spaudžia BP kiek įmanoma greičiau sustabdyti naftos nuotėkį, sveikino K.Wellso paskelbtas naujienas, pavadinęs tai “pozityviu ženklu”, bet įspėjo: “Vis dar esame bandymų etape”.

Pasak prezidento, penktadienį jis vėl rengiasi pakalbėti šiuo klausimu.

BP operacijų vadovas Dougas Suttlesas (Dagas Satlasas) taip pat įspėjo, jog dar ne metas švęsti, sakydamas, jog reikės palūkėti, kai bus baigti bandymai.

“Manau, tai teikiantis vilčių ženklas. Per kelias artimiausias dienas viltys gali dar sustiprėti, bet šventinių nuotaikų nėra, – sakė D.Suttlesas žurnalistams. – Jei pasikalbėtumėte su čia gyvenančiais žmonėmis, suprastumėte, kad šventė yra netinkamas žodis”.

BP stengiasi sustabdyti į Meksikos įlanką tekančią naftą nuo balandžio pabaigos – to mėnesio 20 dieną “Deepwater Horizon” naftos platformoje įvyko avarija, per kurią platforma nuskendo, o iš sugadinto gręžinio į vandenį ėmė lietis nafta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...