2010 Birželio 16

Nafta

B. Obama grasina “British Petroleum” baudomis

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pažadėjo priversti britų naftos bendrovę “British Petroleum” (BP) sumokėti už savo “neatsakingumą”, dėl kurio Meksikos įlankoje išsiliejo nafta.

Tai prezidentas pareiškė sakydamas svarbią kalbą Ovaliniame kabinete, kurioje paragino imtis naujos “nacionalinės misijos” – sumažinti Amerikos priklausomybę nuo iškastinio kuro.

Tačiau praėjus aštuonioms savaitėms nuo nelaimės pradžios B.Obama nepateikė jokių aiškių atsakymų, kaip sustabdyti naftos plūsmą iš Meksikos įlankos dugne esančio pažeisto gręžinio. Antradienį paskelbtais ekspertų vertinimais, kasdien iš gręžinio į aplinką patenka 60 tūkst. barelių naftos.

Prezidentas taip pat nepaaiškino, kaip rengiasi įtikinti priešiškai nusiteikusį Kongresą pritarti jo švarios energijos revoliucijai.

Savo pirmajame kreipimesi į Amerikos žmones iš Baltųjų rūmų Ovaliojo kabineto B.Obama taip pat pažadėjo, kad bus imtasi ilgalaikių pastangų padėti nuniokotai Meksikos įlankos pakrantei.

Jis taip pat gynė savo sprendimą paskelbti šešių mėnesių moratoriumą naftos gavybai didelėse jūros gelmės, kuris, pasak prezidento, yra būtinas siekiant garantuoti regiono saugumą.

B.Obama sakė šią kalbą, kuri truko 18 minučių, sėdėdamas prie prezidento stalo; jam iš vieno šono buvo JAV vėliava, o iš kito – prezidento vėliava. Prieš šį kreipimąsi jis apsilankė trijose katastrofos zonoje esančiose valstijose, kur mėgino atremti kritiką dėl savo vadovavimo kovojant su šia krize.

“Milijonai galonų naftos, išsiliejusios į Meksikos įlanką, yra labiau panašu į epidemiją, tokią, su kuria mes kovosime daug mėnesių ar net metų”, – sakė prezidentas savo kreipimesi, kurį tiesiogiai transliavo visos pagrindinės JAV televizijos.

B.Obama sakė, jog trečiadienį 10 val. 15 min. (17 val. 15 min. Lietuvos laiku) Baltuosiuose rūmuose susitiks su BP valdybos pirmininku Carlu-Henricu Svanbergu (Karlu Henriku Svanbergu) ir pareikalaus, kad jis sutiktų, jog būtų sukurta speciali depozitinė sąskaita naftos išsiliejimo padarytai žalai kompensuoti ir leisti nepriklausomai komisijai stebėti šį procesą.

“Rytoj susitiksiu su BP valdybos pirmininku ir informuosiu jį, kad jis turės atidėti tiek išteklių, kiek reikės išmokėti kompensacijas darbininkams ir verslo savininkams, nukentėjusiems dėl šios kompanijos neatsakingumo”, – sakė prezidentas.

BP santūriai dviem sakiniais reagavo į šią B.Obamos kalbą: “Drauge su prezidentu siekiame kiek įmanoma greičiau užkimšti gręžinį, surinkti išsiliejusią naftą ir sušvelninti poveikį žmonėms bei įlankos pakrantės aplinkai”.

“Laukiame rytojaus susitikimo su prezidentu B.Obama, kad galėtume konstruktyviai aptarti, kaip siekti šių bendrų tikslų”, – nurodė BP.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...