2012 Lapkričio 11

“Blokbasterių” ruduo

veidas.lt


Geriau mažiau, bet taip, kad driokstelėtų. Toks galėtų būti lapkričio afišų devizas.

Didžiausio sprogimo tikimasi iš Oskaro Koršunovo „Katedros“ Nacionaliniame dramos teatre. „Visais laikais visuomenė, politikai, didieji, turtingieji flirtavo su menininkais. Visais laikais menininkai buvo reikalingi, neišvengiami ir žeminami. Ir esminė atsakomybė dėl to, kas vyksta, visą laiką tenka menininkams“, – sako režisierius, spektaklio ašimi pasirinkęs būtent šią Justino Marcinkevičiaus istorinės dramos traktavimo liniją.
Svarbiausi „Katedros“ veikėjai – architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius ir Vilniaus vyskupas Ignas Jokūbas Masalskis. Lauryno vaidmuo atiteko aktoriui Mariui Repšiui, kuris neslepia, kad repeticijų pradžia buvusi nelengva, bet galiausiai pavyko atrasti savąjį Lauryną. O.Koršunovo spektaklyje taip pat išvysime Vytautą Anužį, Dainių Gavenonį, Moniką Vaičiulytę, Tomą Vaškevičiūtę, Vytautą Rumšą, Saulių Bareikį, Arūną Sakalauską, Vitaliją Mockevičiūtę.
Kitas sprogimas planuojamas Valstybiniame jaunimo teatre, kur „Kovos klubą“ repetuoja režisierius Vidas Bareikis. Spektaklis kuriamas Chucko Palahniuko kultinio romano pagrindu. „Mūsų karta nėra mačiusi didžiulio karo ar didžiulės krizės, bet išgyvenam didžiulį dvasinį karą“, – teigė šis amerikiečių rašytojas. Pagrindinius spektaklio vaidmenis kuria Ainis Storpirštis, Vainius Sodeika, Dovydas Stončius, Elzė Gudavičiūtė bei Agnė Kaktaitė. Teatralai juokauja, kad Valstybinis jaunimo teatras netrukus gali virsti masonų lože, mat jo repertuare jau anksčiau buvo „Kapinių klubas“ ir „Slaptoji dviratininkų draugija“.

Pramogų vitrina

Savotišką „blokbasterį“ rengia ir „Domino“ teatras, vis drąsiau besistengiantis atliepti tiesmukiškus pramogaujančio lietuvių žiūrovo poreikius. Lapkričio premjerą „Sex guru“ teatras pristato kaip „intymiai atvirą ir tuo pat metu juokingą interaktyvų šou suaugusiems“. Šou esmė – sekso ekspertais tapę Algis Ramanauskas ir Arūnas Sakalauskas žiūrovams pristatys praktiškų patarimų ir gudrybių, kaip paįvairinti jų seksualinį gyvenimą. Tiesa, aktoriams spektaklyje privalės padėti patys žiūrovai, todėl ši pramoga – ne drovuoliams. Komedija „Sex guru“ pastatyta pagal austro Wolfgango Weinbergerio pjesę, ypač išgarsėjusią po pristatymo „West End“ teatre Londone.
Kęstučio Jakšto statomas „Zygfrydo Vernerio kabaretas“ Kauno muzikiniame teatre irgi žada pramogą, tik kitokio pobūdžio – spalvingą muzikinį reviu. Jame surinktos kompozitorių Johno Kandero, Mitcho Leigh, Benny Anderssono ir daugelio kitų parašytų miuziklų melodijos. Spektaklio libreto autorė Viktorija Streiča supynė daugybę teatralų jausmų dramų, vykstančių ne tik scenoje, bet ir už teatro ribų. Šalia Kauno muzikinio teatro solistų išvysime kviestinius aktorius Darių Meškauską ir Vaidotą Martinaitį, dainininkus Eveliną Sašenko ir Jeronimą Milių.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-45-2 arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...