2011 Liepos 25

Blankūs merų šimtadieniai

veidas.lt


BFL

Nei Vilniaus merui Artūrui Zuokui, nei Kaunui ir Klaipėdai vadovaujantiems Rimantui Mikaičiui ir  Vytautui Grubliauskui per pirmąsias šimtą darbo dienų nieko rimtesnio nuveikti nepavyko, o pažadai vykdyti net nepradėti.

Šiomis dienomis sukanka šimtas dienų, kai pradėjo dirbti dauguma naujai išrinktų savivaldybių merų. Vilniaus mero A. Zuoko oponentai atkreipia dėmesį, kad šis mielai važinėja po miestą, filmuoja ir fotografuoja, tačiau pagrindinius savo priešrinkiminius pažadus, regis, užmiršo, nes nei dėl šildymo kainų mažinimo, nei dėl atlyginimų didinimo, nei dėl transporto sistemų tobulinimo, nieko dar net nepradėta daryti. “Nei šilumos kaina krinta, nei algos kyla, – sako Vilniaus m.savivaldybės tarybos narys, konservatorius Raimundas Alekna. – Vienintelis pažadas, kurio jis tvirtai laikosi – kad neatsižadės sąsajų su verslo grupuote, su kuria buvo siejamas. Ir akivaizdu, kad šios sąsajos išlieka labai tvirtos.”

R. Alekna pridūrė, kad A. Zuokas aktyviai užsiima populizmu ir įvairiomis viešųjų ryšių idėjomis bando nukreipti visuomenės dėmesį nuo svarbiausių dalykų. “Tai yra daro tai, ką labai gerai išmano. Pavyzdžiui, planuojamą “Ikea” atėjimą į Lietuvą A. Zuokas prisiėmė kaip savo nuopelną, nors jokio jo nuopelno čia nėra. Apskritai pagrindinių miesto mokumo, biudžeto subalansavimo problemų jis nesprendžia, priešingai – toliau išlaidaujama ir skolinamasi, nors finansinė padėtis dramatiška. Tačiau netesėtus pažadus ir nepadarytus darbus A.Zuokas tarsi kompensuoja savo žavesiu”, – sakė R. Alekna.

Buvusiam Kauno merui Andriui Kupčinskui taip pat nerimą kelia, jo žodžiais, oligarchų ir stambaus kapitalo bandymai daryti įtaką naujajam merui R. Mikaičiui. Be to, stebėdamas stringantį ir vis brangstantį “Žalgirio” arenos statybų užbaigimo procesą A. Kupčinskas teigia, kad iš pradžių į jį kritikos strėles laidęs R.Mikaitis su bendražygiais dabar ir pats aiškiai stokoja principingumo šiuo klausimu.

Apie Seimo nario kėdę į Klaipėdos mero postą iškeitusį Vytautą Grubliauską kol kas girdėti labai prieštaringos verslininkų nuomonės. Klaipėdos verslininkų Senamiesčio sąjungos pirmininkė Eugenija Odebrecht sako girdinti tik gražias kalbas, bet nematanti jokių veiksmų ir pokyčių. Jai pritarė ir verslininkė Valerija Babrauskienė. “Man ypač kelia siaubą padidintas nekilnojamojo turto mokestis, mes tiek neuždirbame, kiek turime sumokėti. Ši vasara itin prasta, labai pajutome emigracijos įtaką”, – teigė V. Babrauskienė.

Vis dėlto skeptiškai nusiteikę ne visi: štai Senamiesčio baro “Senoji hansa” vadovas Ramūnas Pocevičius V. Grubliauską apibūdina kaip entuziastingą merą.

Priminsime, kad yra ir tokių savivaldybių, kurių merai šimtadienių net nesulaukė: neseniai nuverstas Kazlų Rūdos Naujosios sąjungos atstovas Aidas Vaišnora, o gegužę posto neteko Prienų r. meras konservatorius Juozas Krikštolaitis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...