- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Bevieliu internetu naudojasi beveik kas dešimtas

Autorius: veidas.lt | 2011 07 29 @ 12:18 | IT naujienos | No Comments

BFL

9 proc. Lietuvos gyventojų teigia nuolatos, reguliariai naudojasi bevieliu internetu WiFi. 4G internetu nuolatos naudojasi 3 proc. Lietuvos gyventojų. Interneto telefonijos sistemomis nuolatos naudojasi 49 proc. Lietuvos gyventojų.

Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa atlikta š.m. birželio 2 – 12 dienomis, apklausta 1007 15-74 m. nuolatinių Lietuvos gyventojų.

Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, ar jie naudojasi ir kaip dažnai naudojasi 4G internetu, bevieliu internetu (WiFi) bei interneto telefonijos sistemomis (tokiomis kaip Skype, Google, Talk, MSN). Apklausos duomenimis trečdalis (33 proc.) Lietuvos gyventojų iš viso nežino, kas yra bevielis internetas (WiFi), du penktadaliai (41 proc.) lietuvių nežino, kas yra 4G internetas, beveik penktadalis (19 proc.) apklaustųjų nežino, kas yra interneto telefonijos sistemos.

Analizuojant interneto vartotojų atsakymus, paaiškėjo, kad bevieliu internetu (WiFi) nuolatos naudojasi 13 proc. interneto vartotojų, 4G internetu – 4 proc., interneto telefonijos sistemomis – 72 proc. Lietuvos interneto vartotojų.

“Nors interneto skvarba Lietuvoje artėja prie 70 proc., tačiau gana nedidelė interneto vartotojų dalis naudojasi modernesnėmis interneto galimybėmis ar paslaugomis. Dalis Lietuvos gyventojų apskritai nežino apie tokias interneto paslaugas ir galima manyti, kad dalis tiesiog neturi galimybių jomis naudotis. Tačiau interneto plėtra lemia senųjų komunikacijos technologijų išstūmimą, stacionarius telefonus keičia ne tik mobilus ryšys, bet ir interneto telefonijos sistemos, kurių naudojimas tikrai nemažas, net pusė Lietuvos gyventojų jomis naudojasi nuolatos, dar beveik dešimtadalis yra bandę ir ketina naudotis ateityje. Todėl tikėtina, kad interneto telefonijos sistemų skvarba per keletą metų priartės prie mobiliųjų telefonų skvarbos”, – apklausos duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Apklausos duomenimis, interneto telefonijos sistemomis labiau naudojasi jaunesnio amžiaus (15-35 metų) Lietuvos gyventojai, žmonės su aukšuoju išsimokslinimu, aukščiausiomis pajamomis (1101 Lt vienam šeimos nariui per mėnesį), tarnautojai ar specialistai bei studentai ar moksleiviai.

Bevieliu internetu labiau naudojasi, didmiesčių gyventojai, specialistai, jaunesnio amžiaus (15-35 metų) Lietuvos gyventojai, žmonės su aukšuoju išsimokslinimu, aukščiausiomis pajamomis (1101 Lt vienam šeimos nariui per mėnesį), bei studentai ar moksleiviai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/bevieliu-internetu-naudojasi-beveik-kas-desimtas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.