2010 Rugsėjo 27

Politika

Romos gyventojai išvadinti kiaulėmis

veidas.lt

Silvio Berlusconi (Silvijaus Berluskonio) pagrindinis politinis sąjungininkas, garsėjantis savo kandžiais pasisakymais, pirmadienį išprovokavo ginčus Romos gyventojus pavadindamas kiaulėmis.

“Man jau gana ‘Senatus Populusque Romanus’,”savo kalboje sekmadienį pareiškė politikas, turėdamas omenyje miesto devizą, reiškiantį “Senatas ir Romos piliečiai”.

“Sakau, kad tie romiečiai yra kiaulės”, – paskelbė U.Bossi.

U.Bossi, Šiaurės Lygos, pasisakančios už šiaurės Italijos atsiskyrimą, lyderis ir pagrindinis S.Berlusconi koalicijos partneris, pareiškė nesutinkantis, kad Formulės 1 “Grand Prix” varžybos būtų perkeltos iš šiaurinio Moncos miesto į Romą.

“Patraukite rankas nuo Moncos, Romoje jie gali rengti vežėčių lenktynes”, – pareiškė politikas, turėdamas omenyje senovės Romoje mėgstamas sporto varžybas.

Šis pasakymas sukėlė auditorijos juoką. Tarp kurių buvo ir Bossi sūnus Renzo (Rencas), taip pat sukėlęs daug ginčų savo pareiškimu, kad nežada remti Italų futbolo komandos per 2010 metų čempionatą Pietų Afrikoje.

S.Berlusconio partijos narys, Romos meras Gianni Alemanno (Džanis Alemanas) pareiškė, kad U.Bossi “šį kartą iš tiesų nuėjo per toli, ir įžeidė ne tik dabartinius Romos gyventojus, bet ir miesto istoriją”.

G.Alemanno sakė prašysiąs premjero, kad jis įsikištų, paprašydamas ministrų elgtis deramai ir parodyti daugiau pagarbos sostinei.

Sutrumpintas miesto devizas SPQR (‘Senatus Populusque Romanus’) iki šiol naudojamas miesto herbe, taip pat vaizduojamas ant daugelio miesto pastatų ir vandentiekio liukų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Na, šiaip galėtų mūsų valdžia imti pavyzdį iš Senovės Romos Respublikos. To laikotarpio yra labai geros idėjos. Tiesiog sakau…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...