2010 Liepos 28

Ekonomika

Bendrasis vidaus produktas pagaliau pakilo

veidas.lt

Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad 2010 m. antrąjį ketvirtį, palyginti su 2009 m. antruoju ketvirčiu, bendrasis vidaus produktas padidėjo 1,1 procento.

Bendrasis vidaus produktas 2010 m. antrąjį ketvirtį siekė 24286,4 mln. litų to meto kainomis ir, palyginti su 2009 m. antruoju ketvirčiu, padidėjo 1,1 procento (1 pav.), o palyginti su pirmuoju 2010 m. ketvirčiu – 6,6 procento (pokyčiai įvertinti naudojant grandininę pridėtinės vertės apimtį).

2010 m. antrąjį ketvirtį teigiami pramonės ir paslaugų įmonėse sukurtos pridėtinės vertės pokyčiai padengė bendrosios pridėtinės vertės mažėjimą statybų sektoriuje. Transporto, pramonės ir didmeninės prekybos įmonėse sukurtos pridėtinės vertės padidėjimas lėmė teigiamą bendrojo vidaus produkto pokytį.

Per pirmąjį šių metų pusmetį sukurta 44814,3 mln. litų bendrojo vidaus produkto, 0,9 procento mažiau nei per 2009 m. pirmąjį pusmetį (pokyčiai įvertinti naudojant grandininę pridėtinės vertės apimtį).

Statistikos departamento duomenys
Premjeras Andrius Kubilius suskubo pagirti dabartinę politiką.

„Džiaugiuosi ekonomikos atsigavimo rezultatais. Tai patvirtina, kad einame teisinga kryptimi, Lietuvos ūkis kopia iš krizės, ekonomikos skatinimo planas veikia. Dar reikia tolesnių mūsų pastangų ir laiko, kad įveiktume nedarbą bei biudžeto deficito iššūkius. Tada sausus statistikos augimo skaičius daug labiau pajus ir visi Lietuvos žmonės.“, – teigė A. Kubilius.

Pasak Premjero, nedarbo lygis Lietuvoje, nors ir yra mažiausias Baltijos šalyse, išlieka itin aukštas, tad Vyriausybė ir toliau aktyviai skatins naujų darbo vietų kūrimą, užsienio investicijų pritraukimą bei biurokratinių suvaržymų verslui mažinimą.

Premjero patarėjas Mykolas Majauskas, vertindamas paskelbtus statistinius duomenis, pabrėžė, kad nepaisant ekonomikos atsigavimo biudžeto deficitas vis dar išlieka itin aukštas ir vienas didžiausių ES, todėl ir kitais metais turėsime konsoliduoti valstybės finansus reformuojant valstybės turto valdymą, kur atskleistas didelis neūkiškumas, kovojant su kontrabanda ir aktyviai skatinant smulkųjį bei vidutinį verslą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...