2010 Balandžio 23

Kunigų pedofilijos skandalas

Belgijoje atsistatydino vyskupas

veidas.lt

Vienas Belgijos vyskupas atsistatydino dėl kunigų pedofilijos atvejo ir papildė dėl Katalikų Bažnyčią pastaruoju metu krėtusių skandalų gausėjantį atsistatydinusių dvasininkų sąrašą, ketvirtadienio vakarą pranešė įvairūs šaltiniai.

Belgijos vyskupų konferencija penktadienį surengs spaudos konferenciją, kurioje dalyvaus Belgijos Katalikų Bažnyčios vadovas Andre Josephas Leonardas (Andrė Jozefas Leonaras), taip pat dvasininkų pedofilijos atvejus tiriančios Bažnyčios komisijos pareigūnai.

Bažnyčia atsistatydinusio vyskupo vardo kol kas neskelbė, taip pat tiksliai nenurodė jo pasitraukimo priežasčių, tačiau naujienų agentūra “Belga” pranešė, jog iš posto traukiasi Briugės vyskupas Roger Vangheluwe (Rožė Vangeluvė).

Vienas informuotas šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP, kad vyskupo atsistatydinimas susijęs su vienu pedofilijos atveju.

Tuo tarpu “Belga” citavo “patikimus šaltinius”, kurie sakė, jog šio Bažnyčios hierarcho pasitraukimas susijęs su “rimtais faktais”.

Tačiau kol kas neaišku, kad tas vyskupas tiesiogiai susijęs su vaikų seksualiniu išnaudojimu, ar dangstė kokį nors pedofilija susitepusį kunigą.

Bažnyčios organizuojama spaudos konferencija įvyks Briuselyje penktadienio vidurdienį vietos (13 val. Lietuvos) laiku.

Belgijos Katalikų Bažnyčia trečiadienį paskelbė savo atsiprašymą, kai vienas kunigas pralaimėjo apeliacinę bylą, kurioje jis kaltinamas dėl ilgiau nei septynerius metus vykdyto vaikų seksualinio išnaudojimo.

Mecheleno ir Briuselio arkivyskupija patvirtino, kad buvęs kunigas Robertas Borremansas (Robertas Boremansas) pralaimėjo apeliacinę bylą ir kad liko galioti anksčiau jam teismo skirta laisvės atėmimo bausmė dėl nepilnamečio žaginimo ir kitų veiksmų.

Arkivyskupijos pranešime atsiprašoma dėl “šių rimtų veiksmų”.

2008 metų pradžioje R.Borremansas buvo nuteistas kalėti penkerius metus, iš jų tris lygtinai, dėl nusikaltimų prieš vieną berniuką, įvykdytų 1994-2001 metais.

Šį nuosprendį trečiadienį patvirtino Briuselio apeliacinis teismas.

Šis iš Bažnyčios pašalintas kunigas vadovavo Belgijos sosto įpėdinio Philippe’o (Filipo) ir princesės Mathilde (Matildės) vedybų ceremonijai 1999 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...