2011 Lapkričio 29

Bažnytinio paveldo muziejuje eksponuojamas Ksenijos Jaroševaitės „Betliejus“

veidas.lt


Skulptorė Ksenija Jaroševaitė gimė 1953 m. Kaune. 1971–1977 m. studijavo skulptūrą Lietuvos valstybiniame dailės institute. 1983 m. įstojo į Dailininkų sąjungą. Nuo devintojo dešimtmečio menininkė kuria religine tematika.

Jos kūryba pristatoma 2004 m. išėjusioje knygoje Ksenija Jaroševaitė: tradicinė skulptūra XXI amžiuje (sudarytoja Giedrė Jankevičiūtė). 2005 m. menininkė apdovanota Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija „už krikščioniškojo dvasingumo tradicijos įprasminimą skulptūrose“.

Nuo lapkričio 30 d. Bažnytinio paveldo muziejuje eksponuojamas Ksenijos Jaroševaitės „Betliejus“. Savo kūrinį autorė pristato taip:

„Kai buvau maža, močiutė per šv. Kalėdas vesdavosi mane pasižiūrėti prakartėlių Kauno bažnyčiose (ji prakartėlę vadino „Betliejumi“). Man būdavo gaila, kad negaliu jų apeiti ir apžiūrėti. Kai pati sumaniau Betliejų, galvojau apie tai, kaip jį padaryti matomą iš visų pusių. Taip kilo mintis sustatyti figūrėles ant sukryžiuotų medinių sijų, o pačius Betliejaus veikėjus nulipdžiau vienodus iš abiejų pusių, kad eidamas aplink galėtum matyti visą vaizdą. Figūrėlės nulietos iš aliuminio, kai kurios svarbesnės dalys padengtos auksu.

Darydama Betliejų net nesvajojau pastatyti jį bažnyčioje, rengiausi parodai Vilniaus „Lietuvos aido“ galerijoje, kur jis ir buvo eksponuotas pirmą kartą 2009 metais. Kitąmet jis iškeliavo į parodą Šv. Petro bažnyčioje Rygoje, o per tų pačių metų šv. Kalėdas stovėjo Želvos Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje. Galiu pasakyti, kad mano „Betliejus“ padarė karjerą, nes stovėti tokioje garbingoje vietoje, kokia yra Šv. Mykolo bažnyčia, jam yra didelė garbė.“

Ksenijos Jaroševaitės „Betliejus“ Bažnytinio paveldo muziejuje stovės iki 2012 m. sausio 6 dienos.

Parodą lydi edukacinė programa vaikams. Gruodžio 3 d. 12 val. vyks kūrybinis užsiėmimas šeimoms „Prakartėlės džiaugsmas“.

Muziejaus darbo laikas: antradieniais–šeštadieniais 11–18 val.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...