2011 Birželio 21

Bankai pinigus išplukdo į užsienį

veidas.lt

BFL

Prikaupę indėlių, Lietuvos komerciniai bankai už juos perka kitų valstybių arba įmonių obligacijas. Tuo tarpu pelnytis dalydami paskolas mūsų šalyje bankininkai neskuba.

Per pirmus tris šių metų mėnesius Lietuvos bankai užsienyje į skolos vertybinius popierius investavo 1,3 mlrd. litų – daugiau nei per visus pastaruosius dvejus metus. Bankai net nemėgina slėpti: užsienyje investuoja todėl, kad neskolina pinigų Lietuvoje, rašo “Lietuvos rytas”.

Nors bankininkai prognozuoja turimų paskolų Lietuvoje portfelį šįmet išaugsiant bent pora milijardų litų, kol kas į tai nepanašu.

“Paskolų rinkos atsigavimo nematyti. Išduoti tiek kreditų, kiek norime, nepavyksta. Todėl bankai ieško kitų būdų, kur panaudoti turimus pinigus. Pirkti obligacijas – geriausia alternatyva ir dėl pajamų, ir dėl to, kad prireikus pinigų jas parduoti gana nesunku”, – aiškino “Danske Bank” Lietuvos filialo Finansų rinkų departamento direktorė Giedrė Gečiauskienė.

“Lietuvoje bankai paskolas siūlo aktyviau, bet tikrai ne visiems pavyksta pasiskolinti. Tai rodo, kad komerciniai bankai dar gana atsargūs”, – sakė Finansų analitikų asociacijos ekspertas Marius Vaičiulis.

“Nepaisant didelių investicijų užsienyje, neslūgsta susidomėjimas ir Lietuvos valstybės vertybiniais popieriais”, – teigė G. Gečiauskienė. Jų paklausa dvigubai viršija pasiūlą, todėl valstybė ir toliau skolinasi palyginti pigiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...